Polemik & Kulis
16 Ağu 2019 11:46 Son Güncelleme: 16 Ağu 2019 12:28

TürkMedya'da büyük kriz! Ekrem İmamoğlu ile ilgisi ne?

Star, Akşam ve Güneş gazeteleriyle 24 TV'yi bünyesinde bulunduran TürkMedya'da dün itibariyle başlayan geniş çaplı tenkisatın sebebi anlaşıldı.

24 TV'de dün akşam saatlerinde başlayan deprem sürüyor. Üstelik sadece birkaç kişiyi etkileyecek bir depremden bahsetmiyoruz. Kanalın yüzde 40 küçülmeye gideceği söyleniyor.

Dün akşam saatlerinde “Analiz-Sentez” programının sunucusu Zeliha Saraç ve “Uyandırma Servisi” programının sunucusu Ersoy Dede’nin görevine son verildiğini açıklamıştık.

 

24 TV güne yine işten çıkarma haberleriyle başladı. Gece editörü Muhammet Özcan, Gece Moderatörü Serkan Bayan ve şef yönetmen Murat Karahan’ın da işten çıkarıldığı öğrenildi.

İşten çıkarmalar TürkMedya’da devam edecek gibi görünüyor. Tenkisatın, Akşam, Güneş ve Star Gazetelerine de yansıması bekleniyor. 24 TV'nin kapanma kriziyle karşı karşıya olduğu da Medyaradar'a gelen iddialar arasında.

KRİZİN İBB İLE NE İLGİSİ VAR?
İşte en can alıcı nokta burası aslında; TürkMedya’da İstanbul seçimlerinin hemen ardından başlayan bu krizin belediye ile bir ilgisi var. İddialara göre TürkMedya, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden her ay reklam geliri adı altında 10 milyon lira bütçe alıyordu. AK Parti’nin belediyeyi kaybetmesi ve göreve Ekrem İmamoğlu’nun gelmesiyle bu bütçe kesildi ve TürkMedya mali sıkıntı yaşamaya başladı.