Güncel
07 Eki 2022 07:16 Son Güncelleme: 07 Eki 2022 07:16

Türkiye’yi ayağa kaldıran skandal olayla ilgili karar verildi! 4 kişi tutuklandı…

Türkiye, Ataşehir'deki bir özel hastanenin yoğun bakımındaki yaşlı kadına eziyet görüntülerini konuşuyor. İzleyen herkesin kanını donduran ve sosyal medyada infial yaratan video sonrası hastanenin faaliyetleri durdurulmuş ve toplamda 9 sağlık personeli gözaltına alınmıştı. Son gelişmeye göre gözaltına alınan 4 şüpheli tutuklandı.

Özel bir hastanenin yoğun bakımında yatan yaşlı bir kadının yüzüne hastane görevlilerince para konularak korkutulduğu ve hastaya karşı aşağılayıcı davranışlarda bulunulduğunu gösteren videonun sosyal medya ve bazı haber sitelerinde gündeme gelmesinin ardından soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında olayla ilgili 7'si İstanbul, biri Samsun ve diğeri de Bursa'da olmak üzere 9 şüpheli gözaltına alındı. Zanlılar, emniyetteki işlemlerinin ardından Anadolu Adalet Sarayına sevk edildi.

2 ŞÜPHELİ SERBEST BIRAKILDI

Savcılık tarafından ifadeleri alınan şüphelilerden yaşlı hastanın üzerine para koyan Ali E'nin de aralarında bulunduğu 4'ü, "beden bakımından kendini savunamayacak durumda olan kişiye eziyet" suçundan tutuklanma talebiyle, 3'ü ise haklarında adli kontrol hükümleri uygulanması istemiyle hakimliğe gönderildi. 2 şüpheli, savcılık ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

YAŞLI KADIN, OLAYDAN 4 AY SONRA VEFAT ETMİŞ

Nöbetçi sulh ceza hakimliği, Ali E'nin de aralarında yer aldığı 4 şüphelinin tutuklanmasına, diğer 3 zanlının ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi. Bu arada, hastanede görüntüsü çekilen yaşlı kadının olaydan 4-5 ay sonra hayatını kaybettiği, bir üvey oğlu olduğu öğrenildi.