Polemik & Kulis
18 Ara 2016 08:28 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 22:16

Türkiye'nin ilk kadın savaş muhabirinden kritik uyarı: Her kim ki size....

Türkiye’nin ilk kadın savaş muhabiri Şerif Turgut, Kayseri'deki bombalı saldırı sonrası meydana gelen provokasyonlara dikkat çekerek "iç savaş" tehlikesine karşı uyarıda bulundu.

Türkiye’nin ilk kadın savaş muhabiri Şerif Turgut, Kayseri'deki bombalı saldırı sonrası meydana gelen provokasyonlara dikkat çekerek "Milliyetçi&İslamcı Gençler: Eğer ülkenizi düşünüyorsanız bugünlerde Kürt &Alevileri koruyun. Her kim ki size saldırın der ona şüpheyle bakın" uyarısında bulundu.

Bugüne kadar 12 savaşta muhabir olarak çalışan tecrübeli gazeteci Şerif Turgut, "iç savaş" tehlikesine de dikkat çekerek sosyal medyadan şu uyarılarda bulundu:

"Milliyetçi&İslamcı Gençler: Eğer ülkenizi düşünüyorsanız bugünlerde Kürt &Alevileri koruyun. Her kim ki size saldırın der ona şüpheyle bakın. PKK ve IŞİD'in sistematik saldırılarıyla sizi galeyana getirip, sokağa dökmek ve TR'de iç savaş çıkarmak isteyenlerin dileğini gerçekleştirmeyin. Sosyal medya hesaplarıyla (Milliyetçi ve İslamcı görüntülü) sizi galeyana getirmeye çalışanların çoğu emin olun başkalarına çalışıyor. Eğer sizleri oyuna getiremezlerse, Türkiye bu tehlikeyi de atlatır. Size "vurun, kırın, saldırın" diyen olursa, lütfen onları afişe edin."