Spor
26 Mayıs 2022 14:24 Son Güncelleme: 26 Mayıs 2022 14:29

Türkiye Kupası finali öncesi ortalık savaş alanına döndü! Taraftarlar birbirine öldüresiye saldırdı

Türkiye Kupası finalinin oynanacağı maç için İstanbul'a giden Sivasspor ile Kayserispor taraftarı, Düzce ve Sakarya tesislerinde karşı karşıya geldi. Taraftar otobüslerin camlarını taşlarla kırarken olayların büyümemesi için İçişleri Bakanlığı'nın talimatıyla güvenlik tedbirleri artırıldı. Otobüsler polis eşliğinde yolculuğunu devam ederken, kavganın fitilini ateşlediği belirlenen bazı taraftarlar jandarma ekiplerince gözaltına alındı.

Sivasspor'un Ziraat Tükiye Kupası final maçında İstanbul'daki Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nda Yukatel Kayserispor ile bugün oynayacağı maç için Sivas'taki taraftarları taşıyan otobüsler dün gece yola çıktı. Sivas Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüslerle İstanbul'a giden taraftarlar ile Kayserisporlu taraftarların Düzce ve Sakarya tesislerinde karşılaştıkları anlarda istenmeyen görüntüler yaşandı.

TARAFTARLAR GÖZALTINA ALINDI

Taraftar otobüslerinin camları atılan taşlarla kırıldı. Olayların büyümemesi için İçişleri Bakanlığı'nın talimatıyla güvenlik tedbirleri artırıldı. Otobüsler polis eşliğinde yolculuğunu devam ederken, gerginlik çıkardığı belirlenen bazı taraftarlar jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı. Yaşananlar otobüsteki taraftarlar tarafından cep telefonu kamerası ile görüntülendi.