Gündem
16 Eyl 2013 21:14 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:39

TÜRKİYE GAZETESİ'NDE DEĞİŞİM HEYECANI! HANGİ İSİMLER KÖŞE YAZACAK?

Türkiye Gazetesi yeni tasarımıyla ve kadrosuna kattığı yeni yazarlarıyla yarından itibaren okuyucusunun karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Türkiye Gazetesi yeni tasarımıyla ve kadrosuna kattığı yeni yazarlarıyla yarından itibaren okuyucusunun karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Gazetenin genel yayın yönetmeni Nuh Albayrak, Alper Görmüş ve Yıldıray Oğur gibi isimlerin artık Türkiye Gazetesi’nde yazmaya başlayacağını duyurdu.

Türkiye Gazetesi’nde değişim heyecanı yaşanıyor. Gazetenin yazı işlerinde yeni tasarım için artık son hazırlıklar yapıldı. Türkiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak, gazetenin mutfağındaki çalışmayı yerinde inceledi. Albayrak gazetede yaşanan değişim hakkında Cihan Haber Ajansı’na (Cihan) bilgi verdi. Gazetede kendisinden başka her şeyin değiştiğini anlatan Albayrak, “İçeriklerde çok büyük değişiklikler oldu. Mizanpajımızı tamamen yeniledik. Aramıza katılan yeni yazarlarımız var. Bütün bu gelişmelerin sembolü olarak logomuzda bir değişiklik yaptık. Malum her yayın kuruluşu kendini sürekli yenilemeye çalışır. Çünkü mevcut okurlarınızın yıllar içinde beklentileri değişiyor. Sizin de onların beklentilerine cevap verecek hale gelmeniz gerekiyor. 20-30 yıldır aynı adrese gazete gönderdiğimiz okuyucumuz var. Bu değişikliğe bizler de ayak uydurmak zorundayız. Hepimiz bir dijital tehdit altındayız. Bunu berteraf etmek için içeriğimizi geliştirmemiz gerekiyor. Bütün bunlar her gazetenin yapmaya çalıştığı şeyler.” ifadelerini kullandı.

Gazetedeki en büyük değişikliğin ise logoda yapıldığını anlatan Albayrak, “Bizim logomuz aslında başarılı bir logoydu ama bu kadar süre boyunca karakterde oluşan eskime var. Özellikle haber konusunda son üç yıldan bu yana atılım içindeyiz. Bir T harfi yuvarlağın içinde yer alıyor. Bunun bir hikayesi de var. Daha çok habere odaklı haberin özünden gelen T harfinin etrafında yuvarlanan bir obje olarak böyle bir şey yapıldı. Bir farkındalık olması için böyle bir çalışma yapıldı. Şu ana kadar ki algı güzel.” diye konuştu. 

ALPER GÖRMÜŞ VE YILDIRAY OĞUR TÜRKİYE GAZETESİ’NDE

Yazar kadrosunu da güçlendirdiklerini ifade eden Albayrak, “İlk bakışta belki Türkiye Gazetesi’ne uyuşturulamayan isimler başlıyor. Alper Görmüş, Deniz Ülke Arıboğan, sol görüşlü olarak bilinen Melih Altınok, Yıldıray Oğur ve Ceren Kenar gibi isimler yazı yazmaya başlıyor gazetemizde. Çeşitli kulvarlarda benzer isimler var. Amacımız toplumun büyük bir kesimini kucaklamak istiyoruz. Artık Türkiye’de farklı düşünen insanların beraber yaşaması gerektiğine inanıyoruz. Artık sanıyorum bütün bu badirelerden sonra farklı düşünenler de olsa uyum içinde yaşamamız gerektiğini düşünüyoruz.” şeklinde konuştu. 

Öte yandan Albayrak, gazetenin yeni tasarımına ilişkin bu akşam Çırağan Sarayı’nda programdüzenleneceğini bildirdi.