Polemik & Kulis
24 Eki 2017 12:04 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 23:12

Türkiye Gazetesi'nde atama! Ankara Temsilcisi kim oldu?

Türkiye Gazetesi'nin eski Ankara Temsilcisi Nuri Elibol'un işine 2 Ekim günü son verilmişti.

Türkiye gazetesinin Ankara Temsilciliğine Batuhan Yaşar getirildi.

Türkiye gazetesinin eski Ankara Temsilcisi Nuri Elibol'un yerine getirilen Yaşar, daha önce de TGRT Ankara Haber Müdürlüğü, Fox TV Ankara Temsilciliği, İHA Ankara Temsilciliği, TGRT Ankara Temsilciliği görevlerinde bulunmuştu.

NE OLMUŞTU

Türkiye gazetesinin eski Ankara Temsilcisi Nuri Elibol'un işine 2 Ekim günü son verilmişti. Elibol, veda yazısında "helallik" isteyerek şunları söylemişti:

“'Bazen vedalar sevgisizlikten değil, çaresizliktendir!' ve 'Vedalar acıtsa da, bazen gitmek gerekir.' İşin özeti budur. İhlas Medya Grubu’nun okuyucularından, televizyon izleyicilerinden ve çalışma arkadaşlarımdan helallik isteyerek kendilerine veda ediyorum. Varsa ben de hakkımı helal ediyorum."BATUHAN YAŞAR KİMDİR?

1970 yılında Afyon’un Emirdağ ilçesinde doğdu. Yüksek öğretimini Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinde tamamladı. Gazeteciliğe 1988 yılında Türkiye Gazetesinde başladı. 1994 yılına kadar sırasıyla Sağlık, Polis-Adliye, ve Başbakanlık muhabirliği yaptı. Aynı yıl Londra’ya gitti ve 1998 yılına kadar University of Westminster’de dil ve ekonomi eğitimi aldı. Aynı yıllarda TGRT ve Türkiye Gazetesi’nin Londra muhabiri olarak görev yaptı. 1998 yılında tekrar Ankara’ya döndü ve TGRT’de Diplomasi ve Savunma muhabiri olarak çalıştı. 2000 yılında TGRT Ankara Haber Müdürlüğü görevine getirildi. Aynı yıldan itibaren Neler Oluyor programını hazırlayıp sunmaya başladı. 2006 yılında kısa bir süre Fox TV Ankara Temsilciliği görevini yaptı. 2007 Yılında İHA Ankara Temsilciliği, 2011 yılında da TGRT Ankara Temsilciliği görevlerine getirildi. 2015’den beri de Türkiye Gazetesinde köşe yazıyor.