Gündem
24 Ağu 2012 13:02 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 14:03

TÜRKİYE BU PANKARTI KONUŞUYOR!

20 yaşında genç bir delikanlı. Türkiye, onu açtığı bir pankartla tanıdı. Şehit cenazesinde 'Antep teslim olmaz' diye haykırıyordu.

Bombalı saldırıyla sarsılan Gaziantep ’te aynı gün bir başka acı daha vardı. Hakkari’de şehit düşen Uzman Çavuş Mehmet Can’ı uğurladı barış kenti. Binlerce kişi sokağa döküldü. Teröre lanetler okuyan kalabalık, ’Biriz, beraberiz, kardeşiz’ diye haykırdı.

Ancak içlerinde öyle biri vardı ki, açtığı pankartla Türkiye’nin kalbinde taht kurdu. ’Antep teslim olmaz’ı milyonların diline slogan yapan 20 yaşındaki genç delikanlı Samer Eryatan ’dı... Acının, öfkenin ve kardeşliğin sembolü olan Eryatan artık bir asker. Eryatan, Isparta’daki birliğine teslim olmadan önce o günü ve isyanını anlattı:
 
- Patlama olayının yaşandığı semtte oturuyorum. Saldırıdan sonra yaşananlar tüm Türk milleti gibi beni de derinden yaraladı. Bu tür terör olaylara prim vermemek amacıyla tüm arkadaşlarım ve çevremdekilerle birlikte terörü lanetledik. Bu olayların üzerine Hakkari’de şehit olan Uzman Çavuş Mehmet Can’ın cenazesine katıldım. Burada tepkimi pankartla dile getirmek istedim.
 
Şehit ve gazi olanlar aklıma geldi. İşgal sırasında şehit olan 6 bin 317 kişiden ilham alarak, Gaziantep’in mücadele ruhunu yansıtmak için pankarta ’Gaziantep şehit olur, gazi olur, asla teslim olmaz’ yazdım. Yaşananlardan sonra bağırmaktan sesim sıkıldı. Yine de bu sloganı haykırmaya devam edeceğim.
 
BİZİ BÖLMEYE GÜÇLERİ YETMEZ
 
- Askerlik görevi için Isparta 40. Piyade alayına teslim olacağım. Bu vatan için seve seve görev yapmaya hazırım. Eğer kısmet olursa askerliğimi doğuda yapmak istiyorum. Bu ülke, bu kent hiçbir zaman bölünmez, bölmeye kimsenin gücü yetmez. Gaziantep’in kendine özgü bir yapısı var. Burada bir kurtuluş mücadelesi verildi.
 
O pankart Antep maçında
 
Gaziantep şehitleri için taraftarlar harekete geçti. Fenerbahçeli bir grup facebook üzerinden terörü protesto çağrısı yaptı. Taraftarlar yarınki Fenerbahçe - Gaziantepspor maçı öncesi Kadıköy Boğa heykeli önünde bir araya gelecek. ’Gaziantep gazi olur, şehit olur ama asla teslim olmaz’, ’Vatan için şehitlerimiz için’ diyerek yürüyüş düzenleyecek olan taraftarlar, dostluk mesajı verecek

Akşam