Gündem
21 Mayıs 2013 12:46 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:10

TURKCELL'DEN HACİZ AÇIKLAMASI!

Turkcell, Çukurova Holding'in sahibi Mehmet Emin Karamehmet'in 7 şirketine haciz gelmesinin kendilerini etkilemeyeceğini açıkladı.

Turkcell’den KAP’a gönderilen açıklamada, "Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Borsa İstanbul’a 20 Mayıs 2013 tarihinde yaptığı açıklamada, söz konusu açıklama ekinde sunulan listede yer verilen şirket ve kişilerin borçları nedeniyle mal, hak ve alacaklarının borca yetecek kadar olan kısımlarına haciz konulmasına karar verdiğini belirtmiştir.

Şirketimizin, söz konusu listede yer alan Aks Televizyon Reklamcılık ve Filmcilik San. ve Tic. A.Ş.’de (Aks TV), AKS TV’nin ana hissedarı T Medya Yatırım San. ve Tic. A.Ş. (T Medya) üzerinden sahip olduğu paylar dahil, toplam yüzde 8 dolaylı iştirak payı bulunmaktadır. Şirketimiz, Aks TV ve T Medya’nın listede belirtilen diğer kurumlarla olan hissedarlık ilişkisi konusunda bilgi sahibi değildir.

Diğer yandan, söz konusu listede yer alan firmalardan Çukurova Holding A.Ş’nin şirketimizde yüzde 0,05 direkt payı bulunmaktadır. Yine listede yer alan Çukurova İthalat ve İhracat Türk A.Ş., Akdeniz Endüstri ve Tarım Ürünleri Ticaret A.Ş. ve Çukurova Sanayi İşletmeleri T.A.Ş’nin, Şirketimizin yüzde 99,8’ine sahip olduğu Global Bilgi Pazarlama Danışma ve Çağrı Servisi Hizmetleri A.Ş’de ayrı ayrı yüzde 0,0006 payı bulunmaktadır" denildi.

Açıklamada, "TMSF’nin söz konusu işleminin şirketimizin faaliyetleri ve finansal durumuna önemli bir etkisi öngörülmemektedir" ifadelerine yer verildi.