Kültür Sanat
23 Mayıs 2024 11:13 Son Güncelleme: 23 Mayıs 2024 11:18

Türk yapımı kısa film Diyet Kola, Cannes Film Festivali’nde gösterimde

Genç oyuncu Doğa Çakır’ın başrolünde oynadığı komedi – suç türündeki Türk yapımı kısa film Diyet Kola, Cannes Film Festivali’nde gösterime girdi.

Gerilimin yükseldiği yol temalı kısa filmin yönetmen koltuğunda ise Çağrı Hazar Oğuz ve Tuna İnci Mısırlıoğlu oturuyor.

Yapımcılığını da Oğuz’un üstlendiği komedi – suç türündeki Türk yapımı kısa film Diyet Kola, 77. Cannes Film Festivali’nin SHORT FILM CORNER | RENDEZ-VOUS INDUSTRY seçkisinde izleyicilerle buluştu.

Diyet Kola’nın oyuncuları arasında Doğa Çakır, Furkan Tekbıyık, Oğuz Kahraman ve Enes Has yer alıyor. Yol temalı 14 dakikalık kısa film Diyet Kola’da, genç bir çiftin bir benzin istasyonunda verdikleri mola ölümcül bir çatışmaya dönüşüyor.

Issız bir otoyolun kenarındaki bu benzin istasyonunda gerilim yükselirken kazara gelişen olaylar akılalmaz sonuçlara yol açıyor.

7. Cannes Film Festivali’nde yer alan komedi – suç türündeki Diyet Kola, bu hafta gösterimde olmaya devam edecek. Doğa Çakır’ın başrolünü üstlendiği, yönetmenliğini Zeynep Bostancı’nın yaptığı “Mektuplar” kısa filmi de Nisan ayında Uluslararası İstanbul Film Festivali Yazarın Yolculuğu Kısa Film Festiva’linde en iyi yönetmen ödülüne layık görülmüştü.