Magazin
09 Nis 2021 13:31 Son Güncelleme: 09 Nis 2021 15:23

Türk Sanat Müziğinin acı kaybı! Koronavirüse yenik düştü!

Türk sanat müziği sanatçısı Zeki Çetin geçtiğimiz günlerde koronavirüse yakalandı. 81 yaşındaki Çetin'in entübe edilmesinin ardından kötü haber geldi. Usta sanatçı Zeki Çetin koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Türk sanat müziğinin usta isimlerinden olan Zeki Çetin, geçtiğimiz günlerde koronavirüse yakalandı. Entübe edilen Çetin'den acı haber geldi. Zeki Çetin, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

 Onur Akay, Zeki Çetin'in koronavirüse yakalandığını, 'Bülent Ersoy'un en yakın dostlarından 81 yaşındaki Türk sanat müziği sanatçısı Zeki Çetin koronavirüse yakalandı ve maalesef entübe edildi. Değerli sanatçımız için dualarınızı eksik etmeyin. Aynı zamanda Zeki Bey'in eşinin de koronavirüs testi pozitif çıktı ve tedavisine evde devam ediliyor. Zeki Çetin ve eşi geçtiğimiz Ekim ayında ise koronavirüse karşı tedbir amaçlı kanlarını ozonlatmıştı. Kendilerine acil şifalar diliyorum' sözleri ile duyurmuştu.

ZEKİ ÇETİN KİMDİR?

17 Kasım 1940 Karabük'te dünyaya gelen Zeki Çetin, 1968 yılında Hafta Sonu Gazetesi'nin Altın Ses Yarışması'nı kazanıp sanat dünyasına girdi. Sahne ve albüm çalışmaları yapan sanatçı, uzun yıllar işletmecilik yaparak ünlü isimleri sahneye de çıkardı.