Ekonomi
30 Tem 2021 16:04 Son Güncelleme: 30 Tem 2021 16:06

Türk moda devi Vakko’dan flaş karar

Türkiye'nin tekstil devlerinden Vakko değişen tüketici eğilimleri ve tercihlerinden dolayı artık gömlek üretmeyeceğini duyurdu. Vakko, gömlek üretimine ağustos ayında son verecek.

Türkiye'nin en önemli lüks giyim markalarından Vakko değişen tüketici eğilimleri ve tercihlerinden dolayı artık gömlek üretmeyeceğini duyurdu. Vakko, gömlek üretiminde çalışan personellerinin işlemleri için çalışmalarının ise sürdüğünü ifade edildi.

KAP'A BİLDİRİM YAPILDI

Vakko, gömlek üretimine 31 Ağustos'ta son verecek.

Vakko'dan KAP'a yapılan açıklama şu şekilde;

"Son yıllarda tüketici eğilimlerinin ve dolayısıyla tercihlerinin değişmesi sonucu olarak gömlek üretiminin farklı üretim modelleri ile karşılanması söz konusu olmuştur. Bu farklılaşma sonucu mevcut gömlek bandımızdaki gömlek üretim adetlerimizin azalması ve maliyetlerimizin artması nedenleri ile tesisimizde gömlek üretimin devam etmesi ekonomik açıdan verimli olmaktan çıkmış ve sürdürülemez hale gelmiştir.

Pazarlardaki rekabet gücümüzü ve verimliliği artırmak amacıyla üretim tesisimizdeki gömlek üretim faaliyetlerinin 31/08/2021 tarihi itibarıyla sonlandırılmasına ve çalışanlar ile ilgili gerekli işlemlerin yürütülmesi için İnsan Kaynakları Grup Başkanı'nın yetkilendirilmesine karar verilmiştir."

ETİKETLER
#vakko #gömlek