Gündem
21 Eyl 2018 10:11 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:52

Türk medyasında bir çınar devrildi! Efsane spor yazarı hayatını kaybetti! (Medyaradar/Özel)

Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin eski başkanlarından spor yazarı Kahraman Bapçum 93 yaşında hayata veda etti.

Türk medyasında bir çınar devrildi! Efsane spor yazarı hayatını kaybetti! (Medyaradar/Özel)
Asıl mesleği avukatlık olan ve 50 yıla yakın gazetecilik yaşamında 7 olimpiyatı bizzat yerinde takip ederek ismini gazetecilik kariyerinin en üstüne taşıyan duayen spor yazarı Kahraman Bapçum hayatını kaybetti.

Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin eski başkanlarından olan Bapçum 93 yaşındaydı.

Kahraman Bapçum kimdir?

1925 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi, Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. İstanbul Barosuna kayıtlı olarak avukatlık yaptı. 1956'da Milliyet’te profesyonel spor yazarlığına başladı. 1960'ta barodan ayrıldı. 1978-1980 arasında iki yıla yakın bir süre Hürriyet’te çalıştı. Gazeteci olarak 7 Olimpiyat izlemenin verdiği avantajla her spor dalında haber, röportaj yazdı. "Spor Dünyasının 45 Yılından" isimli kitabın yazarıdır.

Cenazesi ne zaman?

Kahraman Bapçum'un cenazesi 22 Eylül Cumartesi günü Erenköy Galip Paşa Camisi'nde kılınacak öğle namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

TGC'den başsağlığı mesajı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, Basın Şeref kartı ve 2007 Burhan Felek Basın Ödülü sahibi Kahraman Bapçum’un ölümüyle ilgili yayınladığı mesajda “Değerli üyemiz Kahraman Bapçum’u kaybettik. Mesleğine uzun yıllar başarıyla hizmet veren Kahraman Bapçum’u sevgi ve saygıyla anıyoruz. Kahraman Bapçum’un ailesine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz” dedi.TSYD yönetimi ve çalışanları geçtiğimiz yıl Kahraman Bapçum'u evinde ziyaret etmişlerdi.