Gündem
21 Eyl 2014 00:26 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 16:44

Türbanlı yarışmacı BBG evini karıştırdı!

İspanya'da Biri Bizi Gözetliyor (BBG) Reality Show yarışmasına ilk kez bir türbanlı İspanyol kızının katılması ve sosyal medyadaki paylaşımları ülkede tartışma yarattı.

İspanya'da bu yıl 15'incisi düzenlenen BBG (Biri Bizi Gözetliyor) Reality Show yarışmasına ilk kez türbanlı bir İspanyolun katılması ülkede tartışma başlattı.

10 erkek 8 kız yarışmacının katıldığı programda türbanlı Müslüman kız ile diğer yarışmacılar arasında yaşanan olaylar iki toplum arasındaki kültürel farklılığı tüm çıplaklığı ile ortaya koydu.

18 yaşındaki Shaima adlı kızın erkek yarışmacılara karşı mesafeli duruşu, onlarla sevinç anlarında sarılmaması, diğer yarışmacılar erkek kadın gözetmeksizin beraber yatarken onun sadece kadın yarışmacılara yakın durması seyircileri kızdırdı.

İspanya'daki Müslümanlar da "Shaima'nın bu tür programda ne işi var" diye eleştiriler getirmeye başladı.Eleştirilerin yoğunlaşması üzerine bir açıklama yapmak zorunda kalan Shima'nın kardeşi “Bana kız kardeşimden bahsetmeyin, o yoldan çıktı, BBG gibi bir pislik programı seçme kararı tamamen kendisine aittir" diye konuştu.BORNOZLA NAMAZ, HAŞEMAYLA JAKUZİ

Genç yarışmacının yarışmadaki her adımı izleyenler tarafından sosyal medyada paylaşıldı. Yarışma evinde bornozuyla namaz kılan Shaima, diğer kadın yarışmacılarla beraber jakuziye de girdi. Ancak onların mayo giydiği yerde Shaima haşema ile oturdu.Bu arada Shima'nın Kurban Bayramı nedeni ile sokak ortasında kestiği bir koyunun fotoğrafını sosyal medyada paylaşması yarışmacılar arasında yeni bir polemik konusu oldu. Hayvanların meydanlarda kesilmesine karşı çıkan diğer yarışmacıların aileleri Shaima'nın sırf bu fotoğraf nedeni ile elenmesini istediler.