Gündem
10 Mar 2014 19:31 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:59

Tuncay Özkan'dan çok sert tahliye konuşması! 'Şeytanla yatağa girdiler çarpılarak çıktılar'

Ergenekon davasında tahliye olan gazeteci Tuncay Özkan, Silivri Cezaevi’nden çıktı.

İstanbul 21. Ağır Ceza Mahkemesi'nin uzun tutukluluk süresinin 10 yıldan 5 yıla inmesiyle Ergenekon davası kapsamında tutuklanan ve müebbet hapis cezasına çaptırılan gazeteci Tuncay Özkan için bugün tahliye kararı çıkmıştı.

Ergenekon davasında tahliye edilen gazeteci Tuncay Özkan, Silivri Cezaevi’nden çıktı. Özkan, önünde kızı Nazlıcan Özkan ve eşi Duygu Dikmenoğlu birlikte kameraların önüne geçen Özkan, "Bundan sonra Türkiye başka bir Türkiye olacak" dedi

Cezaevi önünde açıklama yapan Özkan, özetle şöyle konuştu:

"6 yıl sonra merhaba, meslektaşlarım sizler rahat çalışın. Özgürlüğü birlikte paylaşacağız. 6 yıl sonra zulmün bittiği, özgürlüğe konuştuğumuz gün olmasını çok isterdim. Türkiye’nin içinde bulunduğu durum, bizim içeride bulunduğumuz durumdan daha ağır.

ÖLDÜREMEDİLER HAPSE ATTILAR

Kin ve öç alma duygusu içinde değiliz. Özgürüz, özgürlükle kucaklaşıyoruz. Türkiye yapa yalnız bırakılmıştır. Uçurumun kenarında olan bir ülke konumundadır. Kimseyi ötekileştirmeden sevgi, barışla geleceğe gideceğiz.

5 suikast geçti başımdan. Öldüremedikleri için hapse attılar. Türkiye’ye kucaklaşarak, umutla barışla geleceğe yürümeye adım. Şeytanla yatağa girdiler, çarpılarak çıktılar.

Mustafa Kemal’in aydınlığıyla bu karanlığı yıkacağız. 14 yaşında bıraktığım Nazlıcan'ı mı 21 yaşında geri alıyorum. Bu ülke hırsızlarla katillerin ellerine bırakılacak bir ülke değil.

Bundan sonra Türkiye başka bir Türkiye olacak. Bambaşka bir iklim göreceksiniz. Bütün mahkemeler özgürlük dağıtıyor.

Özkan konuşmasını İsitklal Marşı'ndan bir bölümle tamamladı

Arkadaş! Yurdumu alçaklara uğratma sakın