Gündem
23 Haz 2022 15:07 Son Güncelleme: 23 Haz 2022 15:09

Tuğçe Kazaz'dan dikkat çeken açıklama: Ülkelerin sınırları değişmeli, gerekirse adalara girilmeli

Eski manken Tuğçe Kazaz, katıldığı programda dış politikaya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Tuğçe Kazaz, adalara girilmesi gerektiğini söyledi.

Eski manken Tuğçe Kazaz, TVNET'te katıldığı programda dış politikayla ilgili öneri ve tavsiyelerde bulundu.

Tuğçe Kazaz "Sınırların tekrar çizilmesi gerektiğine inanıyorum. Gerekirse adalara girilmeli. Yunan Adaları bugün silahlandırdı. Adalar zaten Lozan Anlaşması'nın sonunda yazılmış olan bir maddeyle Türkiye'nin söz hakkı gizli tutulmalıdır maddesiyle bize geldi. İngiltere de Almanya da bize vermek istedi. Her nedense İsmet İnönü, her nedenseyi tırnak içerisinde söylüyorum Adalar'ı almakla korktu" dedi.  

ŞERİAT PAYLAŞIMI

Tuğçe Kazaz geçtiğimiz gün sosyal medya hesabından, "Şeriat temiz toplumlara gelir. Şeriat; Allah’ın merhamet ve rahmeti, Hz.Muhammed’in ahlakı, Hz.Ömer’in adaleti, Hz.Ali’nin cesareti, Fatih’in ferasetidir. Şeriat insanca, hakça, Allahça yaşamanın formülüdür. Korkmayın biz şeytanca yaşamaya çalışan bir toplumuz bize şeriat gelmez!" ifadelerini kullanmıştı.

Gelen eleştirilerin ardından Tuğçe Kazaz, "Geçenlerde katıldığım Kırmızı Masa programında şeriatla ilgi fikirlerimi söylemiştim. Benim anladığım şeriat ile sizin İslam’dan soğutmak adına kötülediğiniz şeriat bir değil." demişti.