Gündem
15 Oca 2016 09:31 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 18:17

TSYD logoyu değiştirdi, bayrak ekledi!

TSYD yönetimi, 53 yıllık logoda, üyelerin onayını almadan değişikliğe gitmişti.

53 yıllık logosunu şube yönetimlerine sormadan değiştiren Türkiye Spor Yazarları Derneği yönetimi, gelen tepkiler üzerine 1 hafta içinde bir kez daha logo değişikliğine gitti. Türk bayrağı yer almadığı ve spor olarak bir tek futbola yer verdiği için eleştirilen logo değiştirildi.

Radikal'de yer alan habere göre, TSYD Genel Merkezi, 53 yıllık logoyu değiştirirken üyesi olan şubelerin ve yönetim kurulu üyelerinin hiçbirinden görüş almamıştı. Üyeler, logonun değiştiğini Antalya'da yapılan eğitim seminerinde başkan Oğuz Tongsir'den öğrenmişti.

Özellikle sosyal medyada oluşan büyük tepki sonrası geri adım atan TSYD, Türk bayrağının da yer alacağı yeni bir logo hazırladı. TSYD'den yapılan açıklama şöyle:

"Üyelerimizden gelen uyarılar sonucu Derneğimizin yeni logosunda değişiklik yapılmış ve logo son şeklini almıştır. Genel Başkanımız Oğuz Tongsir’in Antalya’da söylediği gibi, TSYD’nin yeni logosunda Türk bayrağı, kuruluş yılı ve diğer spor branşlarının amblemleri de yer almaktadır."

İŞTE TSYD'NİN BAYRAKSIZ LOGOSUSpor yazarı Erman Toroğlu köşesinde, "Türkiye'de her gün şehit cenazeleri kalkıyor. Ay-Yıldızlı bayrağımız her yerde dalgalanıyor. O Ay-Yıldızlı bayrağımız amblemden kaldırılıyor" diye yazdı.
TSYD de gelen tepkiler üzerine geri adım attı. Türk Bayrağı logoya geri geldi. TSYD yönetimi, "Üyelerimizden gelen uyarılar sonucu derneğimizin yeni logosunda değişiklik yapılmıştır" dedi.

İŞTE YENİ LOGO