Gündem
23 Ağu 2017 16:57 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 23:04

Trump'ın kızı paylaştı, milyonlarca kişi "Şoför Pelin"i tanıdı!

ABD Başkanı Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump, Edirne'de şehir içi minibüs şoförlüğü yapan Pelin Aslantaş'la ilgili yayımlanan haberi kişisel Twitter hesabından paylaştı.

Google Haberlere Abone ol
Edirne Toplu Ulaşım Sistemi'nde (ETUS) 250 şoför arasında tek kadın otobüs şoförü olan Pelin Aslantaş'ın Birleşmiş Milletler Kadın Birimi'nin internet sitesinde geçen yıl 8 Mart günü yayınlanan ev işleri ile birlikte mesleğine nasıl yetiştiğini anlattığı haberini ABD Başkanı Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump, 4.5 milyon takipçisi bulunan Twitter hesabından paylaştı.

Ivanka Trump'ın paylaşımı Pelin Aslantaş'ı mutlu etti. Yıllık izinde olan ve Cuma günü işbaşı yapacak olan Aslantaş, haberi öğrenince, tebrik telefonları aldı ve büyük mutluluk yaşadı. Polis memuru ile evli ve 20 yaşındaki bir erkek çocuğu bulunan Pelin Aslantaş, 3 yıl önce Edirne'de toplu taşımada şoförlük yapmaya başladığını söyledi. Şoförlüğe küçük yaştan beri ilgisi olduğunu söyleyen Pelin Aslantaş, "9-10 yaşlarında babamın cipinde şoförlüğü öğrenmeye başladım. Annem de bana direksiyon eğitimi verdi" dedi.

ABD Başkanı Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump'ın paylaşımının kendisini çok mutlu ettiğini söyleyen Aslantaş, "Ivanka sayfasında beni paylaşmış. Tabii ki çok mutlu oldum, çok duygulandım. Ayrıca çok teşekkür ederim. Özellikle gelip benim aracımda seyahat etmesini istiyorum. Tanışmak istiyorum, Edirne'ye davet ediyorum" dedi.