Gündem
18 Eyl 2014 16:56 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 16:44

TRT'nin yeni Genel Müdürü belli oldu! İşte o isim!

TRT'de Samsun Valiliği'ne atanan İbrahim Şahin'den boşalan göreve hangi isim getirildi?

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile perşembe günü yaptığı görüşmenin ardından izne ayrılan ve  izin dönüşü geçerli olmak üzere istifasını da veren İbrahim Şahin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzaladığı kararname ile Samsun Valisi olarak görevlendirilmişti.

Medya kulislerinde Şahin'in yerine kimin geleceği merak konusu oldu. Yeni TRT Genel Müdürü olarak kulislerde; Genel Müdür Yardımcıları Şenol Göka, İbrahim Eren ile TRT haber Dairesi Başkanı Nasuhi Güngör'ün adı öne çıktığı belirtilmekteydi.

Gazeteciler.com'un haberine göre; TRT'nin yeni Genel Müdürü, halen, TRT'de İdari Hizmetlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Şenol Göka, TRT Genel Müdürü olarak belirlendi.

Şenol Göka kimdir?

1979 yılında Denizli Lisesi'nden mezun olan ve Marmara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Radyo Televizyon bölümü mezunu olan Şenol Göka 1986 yılından beri TRT'de görev yapıyor.

28 haziran 2014 tarihi itibari ile TRT Genel Müdür yardımcılığı görevine atanmıştı.  Göka daha önce TRT Radyo Dairesi başkanlığı görevinde bulunmuş ve bir çok başarılı projeye imza atmıştı.  Göka'nın "İnsan ve Mekan – Bir Bütünün İki Farklı Görüntüsü","Her Halde İnsan","Radyo Olmalı" ve "Siyaset, Medya ve Zihnime Yansımalar" isimli 4 kitabı bulunuyor.