Gündem
26 Eki 2013 14:59 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:43

TRT'DEN 40 BİN TL'Mİ ALIYOR? YİĞİT BULUT'TAN İDDİALARA CEVAP!

Başbakan Başdanışmanı, CHP Genel Başkanı'nın sorduğu sorulara sosyal medyadan cevap verdi.

Google Haberlere Abone ol
TRT Haber’de yayınlanan "Derin Analiz" programında yorumculuk yapan Başbakan Başdanışması Yiğit Bulut’un programdan ayda 40 bin TL aldığı iddia edilmişti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç da, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın yanıtlaması istemiyle "Kamu görevlisi bir kişinin TRT’de program yapması ve karşılığında ücret alması yasal mıdır? Yasal değil ise Yiğit Bulut’a program ücreti nasıl ve hangi adla ödenmektedir? Yiğit Bulut’a TRT’nin ayda 40 bin TL ödediği doğru mudur? Doğru değilse Yiğit Bulut’a aylık ne kadar ödenmektedir" sorularını sormuştu.

Koç’un bu sorularının ardından Yiğit Bulut iddialara twitter adresinden cevap verdi. İddiaları yalanlayan Bulut şu açıklamayı yaptı:

"TRT’deki programın etkisi ve ratingi ile mücadele edemeyeceğini anlayanlar yalan haber ve iftiralar ile bu oyunları oynamaya bile tenezzül ediyorlar. İşin en acısı ise Sözcü gibi tek misyonu iftira yalan olan bir organın peşine takılan ana muhalefet partisi.Uzun lafin kısası bu tip kara propogandanin neden yapıldığı çok açıktır ve bu yöntemle etki kırmayı deneyenler yine hüsrana uğrayacaklardır. Muhalefet Partisi sözcülerinin soracaklari sorular varsa, İş Bankası’nın son 10 yılda sattıkları istiraklerinden başlamalarinda yarar var..