Polemik & Kulis
26 Eyl 2022 09:51 Son Güncelleme: 26 Eyl 2022 10:13

TRT’de üst düzey istifa depremi! Koltuğu elinden alınmıştı…

TRT’den üst düzey istifa haberi geldi. Geçtiğimiz yıl başlayan yapılanma sonrasında koltuğu elinden alınan isim, yapılan son çağrının ardından ayrılık kararı aldı.

TRT’den üst düzey istifa haberi geldi. Geçtiğimiz yıl, İngiltere’den dönüş yapan ve Uluslararası Yayınlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirilen ancak kurumdaki son yapılanmanın ardından yeniden Londra’ya gönderilen ve koltuğu alınan TRT Londra temsilcisi Fatih Er, istifa etti.

MedyaRadar’ın özel haberine göre söz konusu karar, Er’in Türkiye’ye çağrılmasının ardından geldi.

 

FATİH ER KİMDİR?

Konya'da 1979'da dünyaya gelen Fatih Er, meslek hayatına yerel medyada başladı. Kanal 7 haber merkezinde 1998'de profesyonel olarak gazeteciliğe adım atan Fatih Er, medya eğitimi için gittiği Avustralya'da farklı medya kuruluşlarında çalıştı. Türkiye'ye döndükten sonra Doğan Medya grubu Star Haber'de dış haberler prodüktörlüğü ve sunuculuk görevlerini üstlendi.

TV Net ve Kanal 24'ün kurucu ekibinde dış haberler editörü ve sunucu olarak yer alan Fatih Er, 2009-2012 yılları arasında TRT'nin Kudüs muhabirliği görevini yürüttü.

Fatih Er'in, Arap Baharı sürecinde Mısır, Tunus ve Libya'da imza attığı haberler hem Türkiye'de hem dünyada önde gelen basın yayın kuruluşlarında yayınlandı.

Daha sonra Aljazeera Türk ekibine dahil olan Fatih Er, 2013-2014 yıllarında A Haber'de editör-sunucu ve kıdemli-muhabir olarak görev yaptı ve aynı dönem Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Televizyon Haberciliği dersleri verdi.

Türkiye'nin Uluslararası yayın yapan ilk televizyon kanalı TRT World'un kurucularından olan Fatih Er, 2014-2016 yılları arasında haber müdürlüğü ve 2017-2019 yılları arasında genel yayın yönetmenliği görevlerinde bulundu.

TRT İngiltere temsilciliğini yürüten Er, geçtiğimiz yıl İngiltere’den dönüş yapmış ve Uluslararası Yayınlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirilmişti. Ancak kurumdaki son yapılanmanın ardından yeniden Londra’ya gönderilmiş ve koltuğu alınmıştı.