Polemik & Kulis
15 Nis 2021 18:19 Son Güncelleme: 15 Nis 2021 18:46

TRT’de üst düzey atama! İlk icraatı ne oldu?

TRT'den yapılan açıklamaya göre Fatih Er, TRT Uluslararası Yayınlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

Serdar Karagöz’ün Anadolu Ajansı Genel Müdürlüğüne getirilmesinin ardından Fatih Er de TRT Genel Müdür Yardımcılığına atandı. Kanaldan yapılan yapılan açıklamaya göre Er, TRT Uluslararası Yayınlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı oldu.

TRT Uluslararası Yayınlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirilen Fatih Er'in ilk işi Twitter hesabını kapatmak oldu. Er'in Instagram hesabı ise duruyor.

FATİH ER KİMDİR?

Konya'da 1979'da dünyaya gelen Er, meslek hayatına yerel medyada başladı. Kanal 7 haber merkezinde 1998'de profesyonel olarak gazeteciliğe adım atan Fatih Er, medya eğitimi için gittiği Avustralya'da farklı medya kuruluşlarında çalıştı. Türkiye'ye döndükten sonra Doğan Medya grubu Star Haber'de dış haberler prodüktörlüğü ve sunuculuk görevlerini üstlendi.

TV Net ve Kanal 24'ün kurucu ekibinde dış haberler editörü ve sunucu olarak yer alan Fatih Er, 2009-2012 yılları arasında TRT'nin Kudüs muhabirliği görevini yürüttü.

Fatih Er'in, Arap Baharı sürecinde Mısır, Tunus ve Libya'da imza attığı haberler hem Türkiye'de hem dünyada önde gelen basın yayın kuruluşlarında yayınlandı.

Daha sonra Aljazeera Türk ekibine dahil olan Fatih Er, 2013-2014 yıllarında A Haber'de editör-sunucu ve kıdemli-muhabir olarak görev yaptı ve aynı dönem Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Televizyon Haberciliği dersleri verdi.

Türkiye'nin Uluslararası yayın yapan ilk televizyon kanalı TRT World'un kurucularından olan Fatih Er, 2014-2016 yılları arasında haber müdürlüğü ve 2017-2019 yılları arasında genel yayın yönetmenliği görevlerinde bulundu. Er, son olarak TRT İngiltere temsilciliğini yürüttü.

TRT WORLD'E AKRABALARINI YERLEŞTİRMİŞTİ

3 yıl önce TRT World'de kayınbiraderi, bacanağı, kayınbiraderinin eşini kadroya aldığını kabul eden TRT World yöneticisi Fatih Er, 2 bin kişi arasında eleme yaparak kadroyu oluşturduklarını belirterek, "Türkiye’de en adil şekilde personel alan kurum" olduklarını savunarak bir dönem gündeme oturmuştu.