Televizyon
27 Ara 2013 20:19 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:50

TRT Haber ve Spor Dairesi'nin başına kim getirildi?

TRT Haber Dairesi Başkanı Ahmet Böken ve yardımcısı Ahmet Çavuşoğlu'nun görevlerine son verilmesinin ardından Böken'in yerine getirilecek isim belli oldu.

TRT Haber Dairesi Başkanı Ahmet Böken ve yardımcısı Ahmet Çavuşoğlu'nun görevlerine geçen hafta son verilmişti. Bu gelişmenin ardından 'TRT Haber ve Spor yayınları Dairesi Başkanlığı' görevine Nasuhi Güngör atandı

TRT Haber başta olmak üzere, TRT Türk ve TRT Spor kanalları da Güngör'e bağlı olarak yayınlarını sürdürecek.NASUHİ GÜNGÖR KİMDİR?

1968 Kırşehir Mucur doğumlu. 1990 yılında Ankara SBF Kamu Yönetimini bitirdi.

Gazetecilik hayatına 1987 yılında Zaman Gazetesi'nde muhabir olarak başladı. Daha sonra Aydın Menderes'le birlikte basın danışmanı olarak çalıştı.

1994-2002 yıllarında Yeni Şafak gazetesinde haber müdürü ve köşe yazarı olarak bulundu. Ardından sırasıyla Akşam Gazetesi, Milli Gazete ve Gerçek Hayat dergisinde çeşitli görevlerde bulundu ve köşe yazıları yazdı.

2006 yılından beri Star Gazetesi'nde dış politika ağırlıklı köşe yazıları yazıyor.

2013 Şubat ayından itibaren TRT Türk Kanal Koordinatörü olarak görev yapıyor.

TRT 2 ve TV 8'de haber programları hazırladı ve sundu. Yerli ve yabancı strateji dergilerinde dış politika ağırlıklı makaleleri yayınlandı. Halen Kuzey Irak'la ilgili bir yüksek lisans tezi üzerinde çalışıyor.

Evli ve iki çocuk babası.