Medya
23 Haz 2021 19:57 Son Güncelleme: 24 Haz 2021 00:05

TRT Haber moderatörünün Uğur Dündar paylaşımı olay oldu! ‘Sanırım mesleğe vedası...’

TRT Haber moderatörü ve Diriliş Postası köşe yazarı Betül Soysal Bozdoğan'ın, deneyimli gazeteci Uğur Dündar'la ilgili yaptığı bir paylaşım olay oldu.

Artı 1 TV tartışmaları giderek büyüyor. Sözcü yazarı Uğur Dündar ile aynı gazetenin yazarı Yılmaz Özdil arasında yaşanan Artı 1 TV gerginliği ile ilgili TRT Haber moderatörü ve Diriliş Postası köşe yazarı Betül Soysal Bozdoğan’dan olay bir paylaşım geldi.

Uğur Dündar’ın 10 Haziran’da Twitter’dan yaptığı ve ekranlara geri dönüş sinayalini verdiği paylaşımın ekran görüntüsünü paylaşan Bozdoğan, ‘’Sözde “ultra özgür, bağımsız medya” Eylemde; sermayesi çamura batmış medya yuvası. Uğur Dündar’ı hasta eden gündemdeki soru; Artı 1 TV'nin kuruluşunda SBK sermayesi var mı? Sanırım mesleğe vedası hayallerindeki gibi yaldızlı olmayacak.’’ notunu düştü!

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz günlerde Sözcü yazarı Yılmaz Özdil ile aynı gazetenin yazarı olan Uğur Dündar'ın kavgası gündeme oturmuştu. Kurucuları arasında Dündar'ın da yer aldığı Artı 1 TV'nin, Avusturya'da tutuklanan SBK Holding'in sahibi Sezgin Baran Korkmaz tarafından finanse edilerek kurdurulduğunu ima eden Özdil, "SBK'nın kafakola aldığı gazetecilerin listesi ABD'de açılan davanın iddianamesinde yazıyor. Kimlere televizyon kanalı kurdurdukları bile orada yazıyor! Dürüst ve güvenilir(!) araştırmacı gazeteciler niye bu mevzudan hiç bahsetmiyor" paylaşımı yapmıştı.

"CENAZEME GELMESİN"

Uğur Dündar ise, "Yazıklar olsun. Sen nasıl ima yollu da olsa çamur atmaya yeltenirsin... Kötü kalpli. Karşıma çıkarsan çok fena olur. Bu benim yediğim bir hançerdir. Yılmaz Özdil benim cenazeme gelmesin" demişti.