Gündem
24 Oca 2023 09:06 Son Güncelleme: 24 Oca 2023 09:11

Trendyol kuryelerinin eylemi zaferle bitti

İstanbul'da Trendyol kuryelerinin başlattığı eylemde sona gelindi. Daha iyi çalışma koşulları nedeniyle kuryelerin başlattığı direniş şirket yöneticileri ile kurye temsilcilerinin bir araya geldiği toplantı sonrası sona erdi.

İstanbul'da Trendyol kuryelerinin başlattığı eylemde sona gelindi. Daha iyi çalışma koşulları nedeniyle kuryelerin başlattığı eylem şirket yöneticileri ile kurye temsilcilerinin bir araya geldiği toplantı sonrası sona erdi. Motokurye - Kargo Emekçileri Dayanışma Ağı'nın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda "Gece gündüz soğuk demeden direnen Trendyol işçileri kazandı" denildi.

İstanbul'da geçtiğimiz hafta kontak kapatmaya başlayan ve Maslak'taki şirket merkezi önünde toplanan Trendyol kuryeleri mutlu sona ulaştı.

Dün akşam saatlerinde kurye temsilcileri ile şirket yönetimi arasında bir toplantı gerçekleşti. Toplantı sonrası görüşmeden çıkan kurye temsilcileri, Maslak'taki şirket önünde toplanan arkadaşlarına anlaşma sağlandığını duyurdu. Yapılan bilgilendirmeye göre yapılan anlaşmanın detayları daha sonra açıklanacak.

Patronların Ensesindeyiz Motokurye - Kargo Emekçileri Dayanışma Ağı da sosyal medya hesabından kuryelerin kazandığını duyurdu. Yapılan paylaşımda şu ifadeler kullanıldı: Gece gündüz soğuk demeden direnen Trendyol işçileri kazandı