Gündem
20 Mayıs 2016 17:20 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 18:32

Trabzon Sürmene'de engelleri kaldıran okul eğitime açıldı

Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği’nin projesi kapsamında DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz’ın desteğiyle Trabzon Sürmene’de yaptırılan “Ahmet Yılmaz Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi”, düzenlenen törenle hizmete girdi.

Türkiye’nin, gayrimenkul ve turizm alanlarındaki yatırımlarıyla öncü şirketleri arasında yer alan DAP Holding, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde kurulan Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği’nin (TOGEM-DER) projesine destek vererek yeni bir kurumsal sosyal sorumluluk projesine imza attı.

Trabzon’un Sürmene ilçesinde yaptırılan Ahmet Yılmaz Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin teşrifleriyle 20 Mayıs 2016 Cuma günü düzenlenen törenle eğitime açıldı.

Engelli öğrencilere hizmet verecek merkez, bin metrekare alan üzerinde 8 derslik ve atölyeden oluşuyor. Merkezde, engelli öğrenciler için akademik bilgi ve becerilerin yanında iş eğitimi uygulamalarının da yer aldığı eğitim programı uygulanacak.Ziya Yılmaz: “Memleketimize Eğitim Yatırımı Yapmamız Büyük Önem Taşıyor”

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz törende yaptığı konuşmada, Türkiye’nin hedeflediği kalkınmanın ancak gençler, kadınlar ve engelli nüfusun da sosyal ve ekonomik hayata tam katılımlarını sağlamakla mümkün olacağının altını çizerek, “Bu konuda hepimize önemli görevler düşüyor. İş adamları olarak elimizi taşın altına koyup ülkemize ve memleketimize eğitim yatırımı yapmamız büyük önem taşıyor” diye konuştu.Bu Kurum, Çocuklarımızın Yeteneklerini Açığa Çıkarmaya Vesile Olacak”

Özel Eğitim Merkezi’ne babası Ahmet Yılmaz’ın adının verilmesinin gururunu taşıdığını belirten Ziya Yılmaz,  şunları söyledi:

“Yapımına destek verdiğimiz merkezde engelli öğrencilere çeşitli el becerilerini geliştirerek meslek sahibi olmak için çalışılacak. Dolayısıyla burada eğitim görecek çocuklarımızın da içlerinde kim bilir ne cevherler var. Bu kurum, onların bu yeteneklerini açığa çıkarmaya vesile olacak. Okul yatırımları insana yatırımdır. Geleceğe yatırımdır. Geleceğin dünyasında rekabet edebilmemiz için en önemli varlığımız gençlerimizin eğitimine destek vermemiz şart. Özellikle genel ve mesleki ortaöğretim eğitim programlarından yararlanamayacak durumda olan ve özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin; temel yaşam becerilerini geliştirmek, topluma uyumlarını sağlamak ve iş ve mesleğe yönelik beceriler kazandırmak amacıyla özel eğitim iş uygulama merkezleri açılıyor. DAP Holding olarak biz de bu önemli çalışmaların içerisinde olmak ve çocuklarımızı geleceğe hazırlamak istiyoruz.”