Televizyon
03 Kas 2022 10:22 Son Güncelleme: 03 Kas 2022 10:28

TOGG'a binen Fulya Öztürk'ün tepkileri gündem oldu

TOGG, 29 Ekim’de Bursa Gemlik'te banttan indi. Deneme sürüşü için Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank Togg'un direksiyonuna geçti. Yanında bulunan gazeteci Fulya Öztürk’ün, aracın ivmelenmesine karşı verdiği tepki ise sosyal medyada gündem oldu.

TOGG’un seri üretimi için geri sayıma geçildi. 18 Temmuz 2020’de fabrikasının inşasına başlanan TOGG, Bursa Gemlik‘te görkemli bir törenle banttan indi.

Törende, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seri üretim ilk aracı kullandı. TOGG’un dış görünümü ve teknik özellikleri büyük beğeni toplarken; gazeteci Fulya Öztürk, Bursa’da Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile TOGG’un deneme sürüşüne katıldı.

Deneme sürüşünde Fulya Öztürk’ün aracın ivmelenmesine karşı verdiği tepki ise sosyal medyada gündem oldu. 

 

Öztürk, büyük heyecan yaşarken Bakan Varank deneme sürüşü sırasında TOGG’un merak edilen özelliklerini tek tek anlattı.

‘ÇOK GÜÇLÜ BİR ARAÇ’

Bakan Varank’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Sıfırdan 100’e 4.7 saniyede çıkabiliyor. Bu manada çok güçlü bir araç. Biz gerçekten geleceğin trendlerini yakalayacağımız bir işe imza attığımıza inanıyorum. Togg bu işi ilk tasarlarken dünyada neler oluyor, otomotiv endüstrisi nereye evrilecek, bununla ilgili çok ciddi çalışmalar yaptı ve işe böyle doğuştan elektrikli bir araçla başladı. Biz ilk aracı ilan ettiğimizde ‘bu iş için acaba erken mi’ diyenler olmuştu. Burada acaba hibritle mi bu işe başlansa deyip söyleyenler olmuştu. Ama bugün geldiğimiz noktada…