Reklam PR
21 Mar 2015 11:57 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:08

The Public Hotel edebiyat dolu bir geceye evsahipliği yaptı.

April Yayıncılık etiketiyle raflarda yerini alan Tuna Kiremitçi'nin yeni romanı Uçan Halıların Ayrodinamik Sorunları lansmanı, sinemadan edebiyata, müzikten medyaya birçok ismin katılımıyla gerçekleşti.

Mabel Matiz, Sinem Sal, Sayım Çınar, Nermin Mollaoğlu, Atlas Grubu, Aylin Aslım, Ahmet Mümtaz Taylan, Murat Tolga Şen, Irmak Zileli, Elif Turhan, Muhsin Akgün, Bener Onar, Doğu Yücel, Nedim Gürsel, Selahattin Özpalabıyıklar, Vedat Bayrak gibi isimlerin katıldığı gece geç saatlere kadar sürdü.

Tuna Kiremitçi'nin kitabının ilk bölümünü okumasıyla başlayan gecede başrolde edebiyat vardı. Gece boyunca DJ Altan'ın müzikleri eşliğinde odak noktasında edebiyatın olduğu sohbetler yapıldı, eğlenceli akşamdan geriye güzel anılar kaldı.

Kitaplarını imzalayan Tuna Kiremitçi'nin heyecanı gözlerden kaçmadı. 

Kültür ve sanatın buluşma merkezi olma iddiasıyla yola çıkan The Public Hotel, yazar okur buluşmalarının da adresi olma hazırlıkları içerisinde.Kitap Hakkında:

Sonun Geldi Sevgilim ile birlikte yeni bir edebi dilin sınırlarını zorlayan Tuna Kiremitçi, son romanında da alışık olduğumuz dilin dışına çıkıyor ve Berkay'ın, aşk romanlarının unutulmaz yazarının hikayesini okurla paylaşıyor.

Berkay Uysal artık gençlik zamanlarını geride bırakmış, edebiyat çevrelerince aşkın kalemi olarak değerlendirilen bir yazardır. Artık üzerine yapışan etiketi değiştirmek ve dünyayı fethedecek bir roman yazmak istiyordur, Ancak asıl amacı yine aşkla ilgilidir: Natalie Portman'la tanışmak! Bu noktada dünyayı fetheden Türkiyeli yazarların izini sürer ve kendine bir yol haritası çıkarır: Tıpkı Elif Şafak gibi Konya'yı öğrenecek, tıpkı Orhan Pamuk gibi Kars'a gidecektir. Ancak çıktığı yol da vardığı şehirler de ona bambaşka hikayeler sunar, dahası yolu yolda tanırken yazarımız kendi hayatıyla, geçmişiyle ilgili de bilmediklerini öğrenecektir.