Dünya
30 Tem 2021 21:09 Son Güncelleme: 30 Tem 2021 21:15

The Economist’in yangın teorisi de gerçekleşti! Sırada hangi felaketler var?

Felaket senaryolarıyla adını duyuran The Economist‘in bir teorisi daha gerçekleşti. Dünya, orman yangınlarıyla savaşırken, derginin 2021 yılı için yayınladığı kapakta bulunan detay dikkat çekti.

Rothschild ailesinin sahibi olduğu ve felaket senaryolarıyla tanınan The Economist dergisinin bir teorisi daha gerçek oldu. Dünyaca ünlü ekonomi dergisi bilindiği gibi her yıl yayınladığı dergi kapaklarıyla gelecek yıl neler olacağına yönelik teoriler ortaya atıyor.

Sadece tesadüflerden ibaret olmadığı tahmin edilen teorilerin gerçek çıkması ise dünya üzerindeki kirli oyunların boyutunu gözler önüne seriyor. Marmaris’teki orman yangınıyla gündeme bomba gibi düşen yangın felaketleri, sadece Türkiye’nin değil dünyanın da gündemini yakından ilgilendiriyor. ABD’den Rusya’ya, Avrupa’dan Afrika’ya kadar birçok noktada çıkan orman yangınları endişeleri beraberinde getiriyor.

DÜNYA ORMAN YANGINLARIYLA MÜCADELE EDİYOR

NASA’nın “FIRMS” adını verdiği Yangın Bilgilendirme ve Kaynak Yönetimi Sistemi’nin uydu haritasına göre, kırmızı noktalarla gösterilen yangınlar dünyanın birçok yerine yayılmış durumda.

ABD’den Rusya’ya, Güney Amerika’dan Afrika’nın kuzey, orta ve güney bölgesine ve Arap Körfezi’ne pek çok bölgeyi kırmızıya boyayan yangınlar İtalya, İspanya, Yunanistan ve Romanya gibi birçok AB ülkesi yangınla mücadele ediyor.

* Rusya’nın Yakutistan bölgesinde çıkan orman yangınında 1,3 milyon hektar ormanlık alanın küle döndü

* ABD’de meydana gelen 82 büyük yangında 13 eyalette 1,7 milyon dönümlük alan yandı.

* Kanada’da da sadece 2021 içerisinde 4 bin 500’den fazla yangın çıktı.

* İtalya’da bu sene 53 bin 797 hektar alan yandı.

* Fransa’da 22 bin 807 hektar alan kül oldu.

* Romanya’da 18 bin 620 hektar alan yandı.

* Bosna Hersek’te 25 bin 583 hektar alan yandı.

* Tunus’ta 17 bin 599 hektar arazi yandı.

FELAKET TELLALI YİNE GÖREVİNİ YAPTI

Felaket senaryolarıyla dünyayı yönettiği iddia edilen Rothschild ve Rockefeller ailelerinin planlarını dünyaya yayan Economist dergisi, Kasım 2020’de yayımladığı ve 2021 yılında olacağı tahmin edilen felaketleri içeren dergi kapağında ‘orman yangınlarını’ da gösterdi.

2021 yılında olacakları kolu dünya şeklinde olan bir kumarhane makinesiyle betimleyen derginin teorisinin gerçek olması küresel oyunu gözler önüne serdi.

Dergi aynı zamanda kapakta şu andaki ABD Başkanı Joe Biden’ın resmini de içeren bir figür paylaştı. Kapak Aralık ayında yapılan ABD Başkanlık seçiminden önce yayınlanmıştı.

Kapakta ayrıca enflasyon, dolar ve nükleer bomba figürleri dikkat çekiyor.