Polemik & Kulis
12 Eki 2017 19:13 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 23:11

TGRT ve SüperHaber kavgası patladı, Cem Küçük bombaladı: Hadi bakalım bir daha yaz göreyim (Medyaradar/Özel)

Eğitimci- yazar Sait Çamlıca'nın İhlas Grubu hakkında kaleme aldığı köşe yazısı, SüperHaber ile TGRT’yi savaşa soktu.

SüperHaber, geçtiğimiz günlerde Eğitimci- yazar Sait Çamlıca'nın Fetullah Gülen ve Adnan Oktar gibi isimleri ele aldığı yazıyı haberleştirerek okuyucuları ile paylaşmıştı. Yazıda Gülen ve Oktar ile Enver Ören ve ailesinin bir tutulması ise TGRT cephesinde büyük bir rahatsızlık oluşturdu.

‘MİLLETİMİZ ONLARA DA ALDANDI’
Yazıdaki, “Sadece Fetullah Gülen değil ki milletimizin aldandığı. 1980’li yılların en güçlü cemaati İhlas grubuydu. TGRT ilk açıldığı yıllarda, Kuran tilaveti ile yayına başlayıp Kuran tilaveti ile yayınlarını bitiriyordu. Kuran okutarak televizyon açılışı yapan kanal sahipleri ‘Gör bak neler olacak’ diyerek, nerdeyse dansöz oynatacak duruma gelince, millet uyandı. Dansöz oynatacak duruma gelmeden ölseydi liderleri, büyük bir İslam Alimi muamelesi görecekti” ifadeleri üzerine bugün TGRT cephesinden de oldukça sert çıkışlar geldi.

‘CENGİZ ER SENİ GÖMERİZ’
TGRT'de yayınlanan Medya Kritik programında bu sabah Cem Küçük ve Fuat Uğur, yaşanan bu gelişmeleri ele alıp, Ören ve ailesi hakkında yapılan bu yorumlara cevap verdi. SüperHaber'in kurucusu Cengiz Er'e oldukça sert çıkan Cem Küçük, “Bu saldırılar devam ederse Cengiz Er seni gömeriz, bunu bil, bunun altından kalkamazsın. Hadi bakalım bir daha yaz göreyim. Bak tarihin çöplüğüne gönderdiğimiz adamların hepsi belli. Cezaevinde, yurt dışında, bitik, zavallı şeyler yani..." ifadelerini kullandı.