Polemik & Kulis
01 Eki 2021 10:02 Son Güncelleme: 01 Eki 2021 10:34

TGRT Haber'den ayrılmıştı... Deneyimli muhabirin yeni adresi Atv oldu!

Geçtiğimiz günlerde yaklaşık 6.5 yıldır muhabirlik yaptığı TGRT Haber’den ayrıldığını duyuran deneyimli ismin yeni kanalı belli oldu.

Geçtiğimiz günlerde yaklaşık 6.5 yıldır muhabirlik yaptığı TGRT Haber’den ayrıldığını duyuran Sultan Akdoğan, ATV ile anlaştı. Deneyimli isim, Parlamento ve Külliye muhabiri olarak görev alacak.

 

TGRT Haber ile yolları ayırdıklarını Instagram hesabından yaptığı paylaşımla duyuran Akdoğan, “Ne çok anı biriktirmişim... Yola Başbakanlık ile başlayıp ardından Cumhurbaşkanlığı ve son 5 yıldır da Parlamentoda devam ettim. Ancak şimdi rota yeniden oluşturuldu.... TGRT Haber’de 6,5 yıldır devam eden muhabirlik görevimden ayrılmış bulunuyorum... Tüm çalışma arkadaşlarımı bu süre içinde gösterdikleri yol arkadaşlığı içi sevgiyle kucaklıyorum...” ifadelerine yer vermişti.

 

SULTAN AKDOĞAN KİMDİR?

Sultan Akdoğan, mesleğe 2006 yılında Başkent Tv’de hava durumu spikeri olarak başladı. Ardından Flash TV’de muhabir olarak devam etti.

2015 yılından geçtiğimiz güne kadar TGRT Haber'de Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı ve son 5 yıldır da Parlamento muhabiri olarak görev yaptı.

 

Bir dönem kanalın sabah haberlerini de sunan Sultan Akdoğan, Suriye’de gerçekleşen Zeytindalı ve Afrin operasyonlarını da yakından takip etti. Sultan Akdoğan aynı zamanda yaratıcı drama eğitmeni ve masal anlatıcısı.