Televizyon
10 Tem 2017 14:07 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 22:58

TGRT Haber'den "Adalet Mitingi" skandalı! Sosyal medyadan tepki yağdı! (Medyaradar/Özel)

Kemal Kılıçdaroğlu’nun ses getiren 'Adalet Mitingi'ni, muhalif olma adına fazla küçümseyen TGRT Haber, hiç beklemediği bir tepkiyle karşılaştı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 15 Haziran günü Ankara’da başlattığı Adalet Yürüyüşü, dün İstanbul Maltepe’de yapılan büyük Adalet Mitingi ile son buldu. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel mitinge toplam 1 milyon 600 bin vatandaşın geldiğini açıkladı.

MİTİNGİ MALZEME YAPTILAR
Emniyet yetkililerinin verdiği rakamlara göre ise Maltepe’deki mitingde toplam 175 bin kişi vardı. Aradaki büyük farkı kendine malzeme yapan bazı haber kanalları ve internet siteleri ise taraflı tarafsız bütün herkesin tepkisini çekti.

TGRT HABER’E BÜYÜK TEPKİ

Adalet Yürüyüşü'nü başından beri "Tahrik yürüyüşü" olarak dile getiren TGRT Haber dün büyük bir skandala imza attı.Hınca hınç dolu miting alanını boş fotoğrafla servis eden kanal eleştiri oklarının merkezine oturdu. Birçok sosyal medya kullanıcısı TGRT’nin halkı yanıltmaya yönelik bir yayın politikası belirlediğini savundu. 

Tüm dünyanın Adalet Mitingi için kullandığı fotoğraflar.

TGRT Haber’in “Büyük fiyasko” başlığı ile servis ettiği fotoğraf.İşte sosyal medyada TGRT Haber’e karşı başlatılan isyan:
MEDYARADAR/ÖZEL