Televizyon
02 Eki 2020 09:26 Son Güncelleme: 02 Eki 2020 09:31

TFF ile yayıncı kuruluş arasındaki pazarlıkta flaş gelişme! 'Yılda 3 milyar TL ödeyin'

Yayın sözleşmesinin son 2 yılı için Digitürk ile pazarlıklarını sürdüren TFF, “Döviz üzerinden anlaşmaya son verelim, her sezon için 3 milyar TL ödeyin” teklifinde bulundu. Konunun önümüzdeki hafta çözüme kavuşması bekleniyor

Google Haberlere Abone ol

Hürriyet'te yer alan habere göre; Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), yayın sözleşmesinin son iki sezonunun ücreti için pazarlık yaptığı Digitürk’e yeni bir teklifte bulundu...

Kulüpler Birliği ve yayıncı kuruluşun karşılıklı taleplerini değerlendiren TFF yönetimi, “Döviz üzerinden anlaşmaya son verelim, her sezon 3 milyar TL ödeyin” önerisini masaya getirdi. Yayıncı kuruluş, TFF’nin yeni teklifine önümüzdeki hafta cevap verecek. 

Süper Lig’in yayın haklarını Kasım 2016’da, her sezon için ‘500 milyon dolar artı KDV’ taahhütüyle 5 yıllığına alan Digitürk, söz konusu paranın yarısını dolar, yarısını da 5.80 TL’den sabitlenmiş dolar kuru üzerinden TL olarak ödeyecekti.

500 MİLYON DOLARDAN 387 MİLYON DOLARA...

Bu işten zarar ettiğini bildiren Digitürk, geçen yıl TFF’ye başvurarak sezonluk ücrette yüzde 13’lük indirim yaptırdı. Kovid-19 pandemisi nedeniyle daha sonra 135 milyon TL’lik yeni bir kesinti yapan Digitürk, 2 yılı kalan sözleşmenin her sezonu için TFF’ye 2 milyar TL teklif etti. Ancak Kulüpler Birliği bu öneriyi reddedince rakamı 12.1 milyar TL’ye çıkaran Digitürk, TFF ile pazarlıklarını sürdürüyor. TFF’nin teklif ettiği 3 milyar TL, güncel kurda yaklaşık 387 milyon dolara tekabül ediyor.