Spor
07 Nis 2022 20:27 Son Güncelleme: 07 Nis 2022 20:35

TFF başkanlığına aday mı oluyor? Efsane teknik direktör ilk kez yeşil ışık yaktı

Nihat Özdemir'in TFF başkanlığından istifa etmesinin ardından duayen teknik direktör Mustafa Denizli'nin adı başkanlık adaylığı için geçiyor. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan deneyimli hoca, "Böyle bir görev için adımın geçmesi onur verici. Ancak ben talip değilim. Tüm kulüplerin bu yönde bir isteği olursa ve bana ihtiyaç varsa görevden kaçmam." ifadelerini kullandı.

TFF'de Nihat Özdemir'in başkanlıktan istifa etmesinin ardından yerine geçecek isim merakla bekleniyor. Fatih Terim iddialarının ardından şimdi de gündeme Mustafa Denizli'nin ismi geldi.

"BANA İHTİYAÇ VARSA GÖREVDEN KAÇMAM"

Süper Lig'deki Anadolu kulüpleri başta olmak üzere bir çok kulüp başkanının da futbolun patronluğu koltuğunda Mustafa Denizli'nin oturmasını istediği ileri sürülürken, tecrübeli çalıştırıcı, "Böyle bir görev için adımın geçmesi onur verici. Ancak ben talip değilim. Tüm kulüplerin bu yönde bir isteği olursa ve bana ihtiyaç varsa görevden kaçmam." dedi.

SEÇİM 16 HAZİRAN'DA

Başkanlık için Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Hüsnü Güreli ve Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin de isimleri geçiyor. Ayrıca Hamit Altıntop da gündemdeki yerini koruyor. Milli Takım'a Stefan Kuntz'u getiren Altıntop'un Alman Hoca'nın en büyük destekçisi olduğu biliniyor. Yeni başkan 16 Haziran'daki genel kurulda seçilecek.