Magazin
27 Şub 2024 10:08 Son Güncelleme: 27 Şub 2024 10:16

Tescilli güzelin kira inadı davalık oldu! 'Satılık' ilanını söktü cezayı yedi!

Oyuncu ve manken Deniz Özde Sürmeli, Ankara’da işlettiği anaokulunun mülk sahibi ile mahkemelik oldu. Mülk sahibinin, “İşyerine astığım satılık ilanını defalarca söktü” diye şikayetçi olduğu Sürmeli, ‘mala zarar verme’ suçundan 1.240 lira adli para cezasına çarptırıldı.

Oyuncu Deniz Özde Sürmeli, 8 yıldır Ankara'da anaokulu işletiyordu. 34 yaşındaki oyuncunun okul olarak işlettiği villanın mülk sahibi N.K., kiraya zam yapmak istedi. İkili zam oranında anlaştı.

Ancak bir süre sonra N.K. bir kez daha artış isteyince taraflar anlaşamadı. Mülk sahibi de villayı satılığa çıkardı. İddiaya göre emlakçıların binanın üzerine astığı satılık ilanı sekiz defa söküldü.

'ALICILARA MÜLKÜ KÖTÜLEDİ'

Bu gelişme üzerine mülk sahibi, ünlü oyuncudan şikayetçi olup "Villayı almak için gelenlere binayı kötüledi. 8 kez ilanı yırtıp attı" dedi. Savcılığın yaptığı incelemede güvenlik kameralarından ilanı söken kişinin Sürmeli olduğu tespit edildi.

Mahkeme, karar duruşmasında Sürmeli'ye 1.240 lira adli para cezası vererek hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

DENİZ ÖZDE SÜRMELİ KİMDİR?

Deniz Özde Sürmeli oyuncu ve modeldir. Ankara doğumludur. MSM Actor Studio'da tiyatro eğitimi almıştır. Daha sonra İstanbul Haliç Üniversitesi Konservatuar Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. 2012 yılında düzenlenen Best Model yarışmasında Best Physics seçilmiştir. Avrupa Yakası, Selena ve Kavak Yelleri gibi sevilen dizilerde oynamıştır.