Politika
29 Ağu 2022 18:19 Son Güncelleme: 29 Ağu 2022 18:22

Temel Karamollaoğlu'ndan bomba iddia! "Seçimlere giderken cami cemaatine..."

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, seçim sürecine yaklaşırken camii cemaatine saldırı olabileceğini iddia etti.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

T24'ten Murat Sabuncu'ya konuşan Karamollaoğlu, şarkıcı Gülşen’in tutuklanmasına ilişkin olarak "Sözlerini tasvip etmiyorum ama tutuklanması çifte standart" dedi.

Karamollaoğlu şöyle devam etti:

"Bugün AK Parti'nin yapmış oldukları ciddi yanlışlıkları var. En çok endişe ettiğim yanlış gördüğüm ki bu husus. Bir yerde bir hata yapılıyor o hatayı yapana değil doğrudan İslam'a saldırılıyor. Dolayısıyla camiiye giden bir insan bu saldırıyı kendisine yapılmış olarak görüyor, onun karşısına çıkıyor."

Karamollaoğlu belli kesimlerin camii cemaatine yönelik saldırıları olabileceğini iddia etti. Bunun provakasyon olarak ortaya çıkacağını söyleyen Karamollaoğlu, "İktidara düşen görev bu yanlışın üzerine gitmek" diye konuştu.

KARAMOLLAOĞLU'NDAN HELALLEŞME DESTEĞİ

Kılıçdaroğlu'nun helalleşme çağrısına da değinen Karamollaoğlu, "Hellaleşme demek; biz geçmişte bir takın yanlışlar yaptık ya da yapmış olabiliriz. Veyahut bize de bir takım yanlışlık yapılmış olabilir. 'Gelin hep birlikt helalleşelim' diyor. Bu Türkiye'de barış ve huzurun tesisi için önemli" ifadesini kullandı.