Magazin
10 Oca 2013 08:25 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 14:36

TATLISES KUZEY IRAK'A TEFTİŞE GİDİYOR!

Sanatçı İbrahim Tatlıses, İstanbul'da yaklaşık 2 yıl önce uğradığı silahlı saldırı sonrası ilk kez memleketine geldi.

Akşam saatlerinde geldiği Şanlıurfa'da konaklayacağı otele geçen Tatlıses, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayan İbrahim Tatlıses, Irak'ın kuzeyine yapacağı seyahat öncesi memleketini ziyaret etmek istediğini ifade etti.
 
"URFA İÇİN CANIM FEDA"
 
İnşaat alanında faaliyet gösteren bir şirketi bulunduğunu, Irak'ın kuzeyinde villa ve konut yaptırdığını hatırlatan Tatlıses, ziyaret için yarın kentten ayrılacağını belirtti.
 
Bir gazetecinin Şanlıurfaspor'un oluşturulacak yeni yönetiminde adının geçtiğini anımsatması üzerine İbrahim Tatlıses, ''Benden izin almalarına gerek yok, zaten Urfa için canım feda. Kendileri beni yönetime koymuşlar, başla göz üstüne. Şereftir benim için. Şanlıurfaspor yönetimi için teklif Vali Celalettin Güvenç'ten geldi. Sağolsun sayın valim yazmış Twitter'den 'hayırlı olsun' diye. Ben de oradan öğrendim'' dedi.

Sağlığıyla ilgili sorulara da cevap veren Tatlıses, tedavisinin sürdüğünü en kısa sürede sağlığına kavuşmak istediğini söyledi.
 
Hem kendi tedavisi hem de vatandaşa hizmet vermesi amacıyla Seyrantepe'de fizyoterapi merkezi kurma hazırlığında olduğunu dile getiren İbrahim Tatlıses, ''Fizyoterapi ve spor merkezi kuruyoruz. Orada çalışacağım. İnşallah, 3 ay sonra buraya koşarak geleceğim. Allah büyüktür. Urfalı hemşehrilerime dualarını esirgemedikleri için çok teşekkür ediyorum'' diye konuştu.
 
Tatlıses, ayrıca albüm hazırlığının da sürdüğünü sözlerine ekledi.
 
Sanatçı Tatlıses, açıklamasının ardından sevenleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.