Gündem
29 Mayıs 2019 17:51 Son Güncelleme: 29 Mayıs 2019 17:55

Tartışma yaratan kitabı basan yayınevine saldırı

Abdullah Şevki'nin Zümrüt Apartmanı kitabının çıktığı ve Ankara'da kitabevi, kafe ve kırtasiye olarak hizmet veren Kurgu Kültür Merkezi Yayınları'na ülkücü olduğu iddia edilen bir grup tarafından saldırı gerçekleştirildiği belirtildi.

Abdullah Şevki’nin Kurgu Kültür Merkezi Yayınları’ndan çıkan Zümrüt Apartmanı adlı kitabında "pedofili" içeren satırlar dün büyük tepki çekmişti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da Abdullah Şevki hakkında soruşturma başlatırken, Şevki dün akşam saatlerinde gözaltına alındıı.

Kurgu Kültür Merkezi Yayınları Müdürü Alaattin Topçu ise, "Sizin o karga beyniniz Abdullah Şevki'yi Alaattin Ropçu'yu ve kurguyu kaldıramaz. O nedenle sizin linç kültürünüz tarihin her döneminde yenilgiye ve zavallılığa mahkumdur" diyerek, skandal ifadeleri savundu.

Alaattin Topçu bugün, Emniyet'e giderek teslim oldu. Topçu, adliyeye sevk edildi.

CAMLARI KIRILDI

Abdullah Şevki'nin Zümrüt Apartmanı kitabının çıktığı ve Ankara'da kitabevi, kafe ve kırtasiye olarak hizmet veren Kurgu Kültür Merkezi Yayınları'na ülkücü olduğu iddia edilen bir grup tarafından saldırı gerçekleştirildiği belirtildi.

Saldırıda, sopalar ve taşlar da kullanılırken, kitabevinin camlarının kırıldığı fark edildi.

İşte o anlar: