Kitap
23 Ağu 2016 16:34 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 21:29

Tartışılan kitap Reis'in Altı Saati raflarda yerini aldı!

Daha kitap piyasasına çıkmadan Twitter’da Türkiye gündeminin 6. sırasına kadar yükselen, Facebook gruplarında ve internette tartışmalara neden olan Reis'in Altı Saati sonunda kitap raflarındaki yerini alıyor.

Tartışılan kitap Reis'in Altı Saati raflarda yerini aldı!
15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanının yaşadıklarını, geri dönüşlerle anlatan kitapta,  zaman zaman bir yıl geriye gidilerek yapılan sinsi hazırlıklar,  bir gazeteci, ÖKK’da görevli Teğmen ve işadamı görüntüsünde Gülen’in kuryesi olan üç ayrı kişinin yaşadıkları üzerinden anlatılıyor.  Pensilvanya’da  timsahlara atılan kuryeden, Pentagon ve Newyork’da Türkiye üzerine yapılan gizli toplantılar ve Tuğgeneral Semih Terzi’nin Türkmendağı’ndaki gizli ordusuna kadar bir çok olaya yer verilen kitapta son gün yaşananlar bir roman tadında saat saat işlenmiş.

Haluk Özdil’in yazdığı ve Truva Yayınları’nın 25.000 baskıyla piyasaya sürdüğü kitap tüm Migroslar, internet siteleri ve kitabevlerindeki raflarda yerini alırken daha çok tartışılacağa benziyor.  

Tanıtım bülteni

Yalnız Mı Bırakılmıştı?


Odadaki oksijen de azalmış gibiydi. Pencerenin büyük kanadını açtı, dışarıdaki sıcak hava içeriye doğru hücum etmişti. Derin bir nefes aldıktan sonra telefonun otomatik arama tuşlarından birisine bastı; önce Hakan'ı araması gerekiyordu. "Aradığınız kişiye ulaşılamıyor." Gerilmişti; Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı, MİT Müsteşarını arıyor ama ulaşamıyordu. Tekrar arama tuşuna bastı, yine aynı mekanik ses çıkmıştı karşısına. Sakin olması gerektiğini biliyordu, bu kez Genelkurmay Başkanını aradı, "Aradığınız kişiye ulaşılamıyor." Neler oluyordu böyle, aradığı kişiler sanki söz birliği etmişçesine telefonlarını mı kapatmışlardı? Ya da… Aklına getirmek istemediği ihtimal gittikçe kuvvetlenmeye başlamıştı.

13 Eylül 2015 İstanbul H…L Yerleşime Kapalı Bölge

"Şimdi söyleyeceklerimi iyi dinleyin, burada tüm rütbeleriniz sökülmüş durumdadır. Aranızda rütbe ayrımı yok, hepiniz eşit durumdasınız. On binlerce subayın arasından seçildiniz, tek ortak noktanız kutlu zaferimize inanmış olmanız… Aklınıza iyice yerleştirin; bu birim orduda yok, siz yok hükmündesiniz…"

Yıllar öncesinden yaşama geçirilen şeytani bir plan. Adım adım, "Geliyorum," sinyalleri veren kanlı darbenin ayak sesleri. Ve hedef tahtasına oturtulmuş bir Cumhurbaşkanı; Recep Tayyip Erdoğan… Devleti saran ihanet çemberi, yerli ve yabancı işbirlikçiler. Darbe öncesi yapılan alçakça planlar ve canları alınan isimsiz kahramanlar. O kanlı gecenin içinde Marmaris, Ankara ve İstanbul'da yaşananları bir roman tadında okurken şaşıracak, bazen üzülecek, bazen isyan edecek ve bazen de sorgulayacaksınız…