Gündem
06 Eki 2021 08:39 Son Güncelleme: 06 Eki 2021 11:13

Tarım Kredi marketlerindeki fiyatlara ‘uygun değil’ diyen Hadi Özışık iki ihtimale dikkat çekti!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘fiyatlar uygun’ açıklamasının ardından Tarım Kredi Kooperatifi fiyatlarını inceleyen Hadi Özışık, dikkat çeken ifadeler kullandı. İnternet fiyatlarının uygun olmadığını gözler önüne seren Özışık, olası iki ihtimale dikkat çekti

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kısıklı'daki Tarım Kredi Kooperatifleri satış mağazasından alışveriş yaptı. Market çıkışında açıklama yapan Erdoğan, "Tarım Kredi Kooperatiflerimizin gördüğünüz gibi buradaki market gerçekten çeşitli ürünler noktasında, kalite noktasında, fiyatlar noktasında gayet uygun" ifadelerini kullandı.

Tanzim marketler için talimat verdiğini ifade eden Erdoğan, "Türkiye genelinde ilk etapta 1000 kadar bu tür marketlerin yapılması talimatını verdik" dedi.

“ÖZELLİKLE Mİ SEÇTİN?”

Erdoğan’ın ‘fiyatlar uygun’ açıklaması sonrasında Tarım Kredi Kooperatifleri’nin satışa sunduğu ürünlerle bir başka markette satılan aynı ürün arasında fiyat karşılaştırması yapan İnternethaber sitesinin kurucusu Hadi Özışık, salça ve toz şeker gibi gıda ürünlerinin Tarım Kredi Kooperatifleri’nin satış mağazasında daha pahalı çıktığını gözler önüne serdi.

Durum karşısında şaşkınlığını koruyamayan Özışık, “Ya Mustafa sen bunları özellikle mi seçtin? Bak bunlar fiyatları sonradan indirmiş olabilirler” ifadelerini kullandı.

İKİ İHTİMALE DİKKAT ÇEKTİ

Videonun devamında ise Hadi Özışık, önemli bir noktaya dikkat çekti. “Aradaki fiyat farkına baktığımda Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söylediği gibi çok da uygun fiyatlar değil” diyen Özışık sözlerine şöyle devam etti: “[Baktıklarımız] sadece kendi ürünleri... Kooperatifin kendi ürünleri bu kadar. Fakat mesela Torku’nun peyniri filan arada ciddi fark var. Yani teraziye vurduğunuzda diğer marketlerin fiyatı çok daha aşağıda... Bir sürü malzemeye baktım. Tek tek karşılaştırdım. Ben açıkçası şüphelendim. Sayın Erdoğan ‘Burada fiyatlar uygun’ dedi. Zaman bulursam yerinde bir kez daha bakacağım. İnternettekiler eski fiyatlar olabilir... Yeni fiyatlarda değişim olmamış olabilir. Ya da şu oldu: Erdoğan markete geldi. Fiyatları orada düşük gösterdiler. Erdoğan da çıktı açıklamasını yaptı ve dedi ki ‘Burada fiyatlar uygun...’.”

İşte o anlar...