Röportaj
13 Kas 2010 15:23 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 11:47

''TARİH DERSİNDE O BENİM DEDEM DİYEMEDİM!'' PADİŞAH TORUNU GÜZEL SPİKER İÇİNİ DÖKTÜ!

Osmanlı'nın güzel torunu Roksan Kunter hanedan soyundan gelmenin zorluklarını anlattı.

''TARİH DERSİNDE O BENİM DEDEM DİYEMEDİM!'' PADİŞAH TORUNU GÜZEL SPİKER İÇİNİ DÖKTÜ!

Osmanlı Padişahı 2’inci Abdülhamit’in soyundan gelen ve geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden Osman Nami Osmanoğlu’nun torunu olduğu ortaya çıkan 26 yaşındaki Roksan Kunter, hanedan soyundan gelmenin zorluklarını anlattı. Bir Tv kanalında programcılık yapan eski Milli Basketbolcu Erman Kunter’in kızı olan Roksan Kunter, hayatı boyunca en çok büyük dedesinin kimliğini açıklayamamasından etkilendiğini söyledi. Kunter şöyle konuştu:

"O BENİM BÜYÜK BABAM DİYEMİYORDUM"
“Hiçbir zaman zaten Osmanlı torunu olduğumuzu ulu orta söyleyemezdik. Tarih derslerinde büyük dedemi anlatırlardı ama hiçbir zaman kalkıp da soyumu ailemi anlatmadım. Derste 2. Abdülhamit’in hayatı anlatıldığında kalkıp da ‘O benim büyük büyük babam’ diyemiyordum, çekiniyordum, tedirgin oluyordum.“

"DEDEM YURDA DÖNEN İLK HANEDAN ÜYESİ"
Özellikle çok düşkün olduğu büyükbabası Osman Nami Osmanoğlu’nun cenaze töreninde dikkatleri üzerine çeken Kunter, büyükbabasıyla ilişkisini de şöyle anlattı: “Dedem yurtdışında sürgün hayatını yaşadıktan sonra Türkiye’ye dönen ilk hanedan üyesiydi. Benim için çok değerliydi. Benim çocukluğum hep onların evlerinde geçti. Çok yakındım büyükbabamla çok güzel anılarım vardı.”

"VATAN SEVGİSİ BENDE ÇOK BASKIN"
“Ailem Fransa’da ben İstanbul’da yaşıyorum. Ülkemi çok seviyorum. Vatan sevgisi ben de çok baskın. Galiba dedemden geçen bir şey. Kendimi tamamen Türk hissediyorum. Bana her zaman sürgüne gönderilen büyükbabam ve büyükdedemin başucundaki bir kavanozda vatan toprağıyla uyudukları anlatılırdı.”

”Hanedan soyundan gelmek özel bir durum. Özel hayatımızda bunu asla ön plana çıkarmadık. Osmanlı torunu olmanın getirdiği bir saygı var. Bu kültür ve saygıyla yetiştirildik. Osmanlı çocukları gibi büyüdük. Yememize içmemize oturmamıza kalkmamazı çok dikkat ettik.”

“Ne kadar güzelim diye ortalarda gezen bir kız değilim. Makyajsızken kendimi daha güzel buluyorum. Ancak her zaman değil.”

Roksan Kunter yakın bir zamanda kendisi gibi basketbol oyuncusu olan Barış Güney’le nikah masasına oturacağını belirtti.