Politika
08 Şub 2022 12:45 Son Güncelleme: 08 Şub 2022 13:43

Tanju Özcan’dan muhalefete 'erken seçim' formülü! ’11 yürekli vekil istifa etsin…’

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Ak Parti döneminin fiilen sona erdiğini, hükümetin artık halkın desteğinden yoksun olduğunu belirterek, muhalefetten 11 milletvekilinin istifa ederek ülkeyi erken seçime götürmesini istedi.

Düzenlediği basın toplantısında halkın artık AK Parti’ye olan desteğinin ve güveninin kalmadığını belirten Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, ülkenin içinde bulunduğu ‘karanlıktan’ kurtulması için erken seçime gidilmesi gerektiğini ifade etti.

Meclisteki vekil oranları ve mevcut durumu basın mensuplarıyla paylaşan Özcan “Muhalefetten 11 cesur milletvekili istifa ederse meclis erken seçim kararı almak zorunda kalıyor. Ben buradan o cesur yürek milletvekili arkadaşlarıma seslenmek istiyorum. İstifa edin ve bu karanlık dönemi sona erdirin. Ben 11’den çok daha fazla cesur, mert, memleketin çıkarını kendi çıkarından daha fazla düşünen milletvekili arkadaşımızın olduğunu biliyorum. Bunu İYİ Parti’nin seçime girmesi için CHP’den İYİ Parti’ye geçen 15 arkadaşımızda gördük. Eğer 11 muhalif milletvekili istifa ederse ülke erken seçime gidip bu kötü dönemden kurtulacaktır. Buradan söylüyorum artık Recep Tayyip Erdoğan dönemi sona ermiştir. Ben Bolu’yu alacağım dediğimde bana gülenler olmuştu. Dediğim gibi Bolu’yu aldım. Şimdi de Recep Tayyip Erdoğan döneminin bittiğini söylüyorum….” İfadelerini kullandı.

İşte o açıklama…