Spor
19 Nis 2022 23:46 Son Güncelleme: 19 Nis 2022 23:48

Tanju Çolak'tan bomba iddia! Turgut Özal Fenerbahçe'ye nasıl destek oldu?

Haber Global’de Buket Aydın’ın sorularını yanıtlayan eski futbolcu Tanju Çolak, Galatasaray’dan Fenerbahçe’ye transfer olduğu dönemle ilgili çarpıcı bir iddia ortaya attı.

Haber Global ekranlarında yayınlanan Buket Aydın’la Yüz Yüze programına bu hafta Galatasaray’ın efsane futbolcularından Tanju Çolak katıldı. 

Galatasaray’ın şu anki durumunu değerlendiren Tanju Çolak Fatih Terim hakkında şöyle konuştu:

 “Fatih terim bana göre Türkiye’nin en iyi teknik direktörü. O, bir idol ama bırakması gerekiyor artık. Kaç senedir teknik direktörlük yapıyor. Şenol Güneş’in Fatih Terim’in hangi teknik direktörü çıkardığını gördün. Yeni nesillere ihtiyaç var. Teknolojiyi bilen, o kadar önemli ki. Fatih Terim’le aram çok iyi değil. Ben Teknik direktörlük sertifikamı aldım, Terim’e mektup yazdım. Ret geldi. Bir ay yanında staj yapayım dedim, kabul etmedi. Baktım beni istemiyor, Ünal Karaman Ümit milliye geçti ben de Rahmetli Cemal Aydın’ı aradım ve bir hafta içinde takımın hocası oldum. Terim bir gün beni çağırdı, “ayıp ettin benden habersiz geldin” dedi. Nereye gitsen mektup yazdım, senden bir şey öğrenemeyecek miyim dedim. Olmaz böyle dedi, surat astı. Dilekçe yazdım. Manisa’da oynanacak maça gitmek istiyorum diye, cevap ret. Antep’e gitmek istedim, ret. Üçüncü kez de istedim ret. Bir şeyler öğrenmek suç mu?"

"TURGUT ÖZAL ÖRTÜLÜ ÖDENEKTEN VERDİ"

 Galatasaray’dan Fenerbahçe’ye transfer olma sürecini de anlatan Tanju Çolak, “Galatasaray’dan Fenerbahçe’ye ağlayarak transfer oldum. O zaman 4.5 milyon’a gittim. Böyle bir para yoktu futbolda. Ücreti Turgut Özal, örtülü ödenekten verdi, hasta Fenerbahçeliydi” dedi.