Tamer Karadağlı'dan yeni açıklama! 'Kendimi kandırılmış hissediyorum!'

'Zuhal' filmindeki rolüyle 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde 'En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nü kazanan Nihal Yalçın'ın konuşmasını keserek, elindeki ödülü uzatması gündem olan Tamer Karadağlı, Magazin Noteri’ne konuk olarak olayı anlattı.

Tamer Karadağlı'dan yeni açıklama! 'Kendimi kandırılmış hissediyorum!' - Sayfa 1

Gazeteci Ali Eyüboğlu’nun yorumlarıyla katıldığı, Seher Kılıç’ın sunduğu Magazin Noteri’nin Youtube canlı yayınına bağlanan Karadağlı, konuyla ilgili soruları cevaplandırarak olayın perde arkasını aktardı.

112
Tamer Karadağlı'dan yeni açıklama! 'Kendimi kandırılmış hissediyorum!' - Sayfa 2

Ali Eyüboğlu: Neden Nihal Yalçın’ın sözünü kesip mimiklerinle ifade kullandın. Ona gıcık mı oluyorsun?

Tamer Karadağlı: Gıcık falan değilim. Tam tersine çok beğendiğim bir oyuncu. Ortak tanıdığımızla yıllar önce haber göndermiştim. Onun oyunculuğunu çok beğendiğim için. Çok başarılı bir oyuncu olarak görüyorum.

212
Tamer Karadağlı'dan yeni açıklama! 'Kendimi kandırılmış hissediyorum!' - Sayfa 3

Ali Eyüboğlu: Oradaki olayı anlatır mısın? Sahnedeki tavırlarının alt metni neydi?

Tamer Karadağlı: Beni sahneye çağırdılar ödülü aldım, kendisinin gelmesini bekledim. Görüntülerde de var. Sahneye geldiği anda ödülü vermeye teşebbüs ediyorum. Ama bize hiç merhaba demeden bir anda arkasını dönüp konuşmaya başladı. Geriye çekildim ve dinlemeye başladım. Benim beklediğim şuydu; bütün Dünyada olduğu gibi ödülünü alıp teşekkür edip konuşmasını yapmasıydı. Müdahale edecek sunucular var ama kimse müdahale etmedi. Ben de arkada tuzluk gibi beklemeye başladım. Derdim gerçekten ödülle fotoğraf vermesiydi. Ödülle birlikte konuşmasını yapmasıydı. Siyasi kimliğini düşünerek hareket etmedim…

312
Tamer Karadağlı'dan yeni açıklama! 'Kendimi kandırılmış hissediyorum!' - Sayfa 4

'MİMİKLERİMİ GİZLEYEMEDİM…' 

Ali Eyüboğlu: Baştan ödülünü alması için uyarsaydın daha mı iyi olurdu? Geriye dönüp baktığında kendini eleştiriyor musun?

Tamer Karadağlı: Benimle göz kontağı bile kurmadı. Benim derdim zaten ödülünü verip alkışlayıp sahneden inmekti. Organizasyonda zaten ödülü verenler bir konuşma yapmıyor. Jüri üyeleri konuşma yapıyor. Benim şaşırdığım noktalar esprileriydi. “İnanmıyordum ödülü alacağıma demek ki rakiplerim çok kötüymüş”, “Seneye de erkek oyuncu dalında aday olmak istiyorum” deyince onlara şaşırdım. Oscar veya Emmy ödüllerine de baktığımızda ödülü alan kişi diğer adaylara da teşekkür eder, burada tam tersi bir şey oldu. Bu biraz tuhaf geldi. Mimiklerimi gizleyemedim.

Konuşmasını kesip girmek de istemedim. Boşluğunu bulup ödülünü verip geri çekildim. Onun üstüne “Kim verdi bu ödülü, sus mu dediniz?” dedi.

412