Medya Günlüğü
19 Şub 2018 11:15 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:01

Takvim yazarı büyük başarıya kayıtsız kalmadı: Süper Star ve Süper Türk!

Takvim Gazetesi yazarı Şebnem Bursalı, Ajda Pekkan’la birlikte Londra’yı sallayan Türk modacı Zeynep Kartal’ı köşesine taşıdı.

Takvim yazarı büyük başarıya kayıtsız kalmadı: Süper Star ve Süper Türk!
Takvim Gazetesi’nin önemli köşe yazarlarından Şebnem Bursalı, bugünkü yazısında Türk modacı Zeynep Kartal’a ayrı bir parantez açtı. Kartal’ın Londra’da Ajda Pekkan’la birlikte hazırladığı defileyi ele alan Bursalı, ünlü modacının içinden geçtiğimiz zorlu dönemde Türkiye’ye önemli bir gurur yaşattığını dile getirdi.

Bursalı’nın bugünkü yazısındaki ilgili bölüm şu şekilde:

Yurt dışında yaşayan her Türk, ülkesini de temsil eder. Ama herkes Zeynep Kartal değil. Londra'da yaşayan ve Lady Gaga, Cherly Cole, Emma Miller gibi dünya starlarını giydiren ödüllü modacımız, Türkiye'nin süper starı Ajda Pekkan ile birlikte güçlerini birleştirip tasarımlarını, dünya modasının en önemli organizasyonu London Fashion Week'te podyuma çıkarak onlarca yabancı ve yerli basında yer alırsa, işte bu gerçek bir tanıtım olur.Cumartesi günkü defile öncesinde Ömer Faruk- Züleyha Özgül'ün katkılarıyla sergilenen Elbise-i Osmaniyye sergisinde, Osmanlı'nın farklı din ve köklere mensup halkları kucaklayıcı yapısı vurgulandı. "Kaldığımız Yerden" isimli defile sonrasında sohbet ettiğim Zeynep Kartal, modern Türk kadınının yüzü ve imajını temsil eden Ajda Pekkan ile birlikte ülkemizin geçirdiği şu zorlu dönemde yurt dışında yerli ve milli değerlerimizle temsil etmenin haklı gururunu yaşıyordu...


Zeynap Kartal ve Ajda Pekkan podyuma el ele çıktı.