'Taht Oyunları' yazarının kitapları Marvel çizgi romanı oluyor

Game of Thrones (Taht Oyunları) yazarı George R.R. Martin’in virüslü mutant insanları konu alan kitabı Wild Cards, antolojisi bu kez de Marvel çizgi roman dünyasına katılıyor. Epik fantezi yazarı George R.R. Martin, tüm dünyayı kasıp kavuran dizi Game of Thrones’un ardından Marvel ile anlaşmaya vardı. Marvel, ünlü yazarın Wild Cards antolojisini çizgi roman serisine dönüştürecek!

'Taht Oyunları' yazarının kitapları Marvel çizgi romanı oluyor - Sayfa 1

Epik fantezi yazarı George R. R. Martin'in (GRRM) ‘A Song of Ice and Fire' (Buz ve Ateşin Şarkısı) roman serisinden HBO'nun uyarladığı 'Game of Thrones' (Taht Oyunları) dizisinin dünya çapında marka haline gelmesi sonrası Marvel ile anlaşma yaptı.

112
'Taht Oyunları' yazarının kitapları Marvel çizgi romanı oluyor - Sayfa 2

Kendi çizgi film evreninden çekip çıkarılan süper kahraman filmleriyle beyazperdeyi istila eden Marvel, GRRM'nin 'Wild Cards World' antolojilerini çizgi roman serisine dönüştürecek.

212
'Taht Oyunları' yazarının kitapları Marvel çizgi romanı oluyor - Sayfa 3

GRRM: BANA SONSUZ KEYİF VERİYOR

Martin anlaşmayı şu sözlerle duyurdu:

‘Hayranlarımın zaten bildiği gibi, Wild Cards World kalbimde özel bir yere sahip. Marvel gibi bir endüstri titanının anlatıyı başından itibaren çizgi roman olarak üreteceğini duyurma ayrıcalığına sahip olmak, bana sonsuz keyif veriyor.’

312
'Taht Oyunları' yazarının kitapları Marvel çizgi romanı oluyor - Sayfa 4

ASLAR İLE JOKERLERİN HİKAYELERİ

GRRM ile bilimkurgu senaristi Melinda M. Snodgrass'ın editörlüğünde 1987'den beri devam eden 'Wild Cards World' antolojileri 40'tan fazla yazarın katkıda bulunduğu 28 kitabı kapsıyor. Epsilon Yayınevi'nin 'Vahşi Kartlar' diye çevirdiği antolojinin tanıtımlarında şöyle deniliyor:

412