Gündem
18 Kas 2018 10:54 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:59

Taha Akyol'dan Kadir Mısıroğlu'na gönderme! "Yunanca haritalar da gösteriyor ki..."

Hürriyet gazetesindeki yazılarına iki ay önce son verilen Taha Akyol, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Taha Akyol'dan Kadir Mısıroğlu'na gönderme! "Yunanca haritalar da gösteriyor ki..."
Kurtuluş Savaşı için “Keşke Yunan galip gelseydi” diyen, İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy’a ağır sözler eden, Atatürk düşmanı Kadir Mısıroğlu, tartışılmaya devam ediliyor.

Son olarak, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın, Kadir Mısıroğlu’nu 9 Kasım’da ziyaret etmesinin yankıları da sürüyor. Mustafa Kemal Atatürk’ün hayata veda edişinin 80’inci yıl dönümünden bir gün önce yapılan bu ziyaret sonrasında muhalefet partileri Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ı istifaya davet etmişti...

Hürriyet gazetesindeki yazılarına iki ay önce son verilen Taha Akyol ise, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Akyol, paylaşımında katıldığı konferanstan bahsederken, "'Yunan kazansaydı' İstanbul Kültür Üniversitesi’ndeki konferansımdan: Yunanca haritalar da gösteriyor ki Batı Anadolu ve Trakya Yunan toprağı olacaktı. Milli Mücadele ve Lozan bütün vatanı kurtararak bağımsız Türkiye’yi kurdu" diye belirtti. Akyol böylece Mısıroğlu ile birlikte Lozan tartışmalarına da bir gönderme yapmış oldu.

İşte Taha Akyol'un o paylaşımı: