Medya Günlüğü
07 Şub 2021 09:40 Son Güncelleme: 07 Şub 2021 09:45

Taha Akyol'dan dikkat çeken yazı! "Boğaziçi'ndeki amaç belli, sırada ne var?"

Karar gazetesi yazarı Taha Akyol, Boğaziçi Üniversitesi'ne Cumhurbaşkanlığı kararıyla açılacak olan hukuk ve iletişim fakültelerinin siyasetten başka hiçbir akademik gerekçesi görünmediğini belirtti.

Google Haberlere Abone ol

Karar gazetesi yazarı Taha Akyol, Boğaziçi Üniversitesi'ne Cumhurbaşkanlığı kararıyla açılacak olan hukuk ve iletişim fakültelerinin siyasetten başka hiçbir akademik gerekçesi görünmediğini belirterek, "BOÜ’deki amaç belli: Yeni rektöre destek olacak, siyaseten iktidar yanlısı iki fakülte kadrosuyla bu yönde ilk adımları atmak… Sırada ne var? Öğretim üyelerinin şuraya buraya atanması, yerlerine şuradan buradan ama “bizden” isimlerin getirilmesi mi?" diye yazdı.

Açılan üniversite ve öğrenci sayısıyla diplomalı işsizler ordusu yaratıldığını savunan Taha Akyol, "Son on yılda uluslararası atıf indekslerine giren akademik yayın sayısında İran bizi geçti! Bugünkü hataların, korkarım, daha ıstırap verici sonuçlarını önümüzdeki yıllarda fark edeceğiz

Ve, Sayın Prof. Dr. Ayşe Buğra; hiçbir siyasi itham, sizin uluslararası indekslerde tescil edilmiş olan akademik değerinizi eksiltmez. Ben sizin kitaplarınızın çoğunu okudum, size saygı duyuyorum." ifadelerini kullandı.

Yazının tamamı için tıklayın...