Televizyon
04 Tem 2012 09:19 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 13:52

SURVİVOR'U KAYBETTİ BAŞROLÜ KAPTI! CAMOKA DÖNÜYOR!

Ünlü çizgi karakter Karaoğlan 40 yıl sonra yeniden TMC Film tarafından beyazperdeye aktarılıyor.

Suat Yalaz’ın kaleminden çıkan Karaoğlan rolü için “Fetih 1453” filminin Ulubatlı Hasan’ı İbrahim Çelikkol ile görüşüldüğü öğrenildi.

Tarafların prensipte anlaştığı ancak çekimler ertelenince başrolünü oynadığı “İffet” dizisiyle çakışacağı için Çelikkol’un filmde oynayamayacağı açıklandı. Çizgi karakterlere olan ilgisiyle bilinen Kudret Sabancı’nın yönetmen koltuğunda oturacağı filmde bir de ilginç tesadüf yaşanacak. Abdullah Oğuz’un 2002 yılında Afyon’da çektiği “Karaoğlan” dizisinde Camoka karakterini canlandıran Hasan Yalnızoğlu yine aynı karakterlerle seyirci karşısına çıkacak.

Bayır Gülü Serenay
Geçen hafta “Survivor”da şampiyonluğu Nihat Altuğ Altınkaya’ya kaptıran Yalnızoğlu, ikinci kez aynı karakteri canlandırmasının hoş bir tesadüf olduğunu düşünüyor. Filmde Karaoğlan’ın aşk yaşayacağı Bayır Gülü karakteri için de iki yıldır rol aldığı “Lale Devri” dizisiyle yıldızı parlayan Serenay Sarıkaya’ya teklif götürüldü.
Bayır Gülü rolünü daha önce dizi versiyonunda Tuba Ünsal canlandırmıştı. Oyuncu kadrosu tamamlanırsa filmin çekimlerine ağustos ortasında başlanması planlanıyor. Önümüzdeki günlerde filmin provaları yapılacak. Karaoğlan’ı filme aktarmayı yıllardır çok isteyen yönetmen Kudret Sabancı böylece bir düşünü daha gerçekleştirmiş olacak. Sabancı, 2013’te TMC Film ile yine tarihi bir proje olan “Ateş Altında”yı çekecek.

‘Aşk tazminatı diye bir şey yok’
Karaoğlan filminden teklif alan Serenay Sarıkaya’nın başrolünü oynadığı “Lale Devri” dizisinin yapımcısı Şükrü Avşar, güzel yıldızla ilgili ortaya atılan para iddiasını yalanladı. Sarıkaya’nın aynı dizide oynadığı eski sevgilisi Tolgahan Sayışman‘ın diğer rol arkadaşı Selen Soyder ile aşk yaşamaya başlamasının ardından 15 bin TL olan bölüm ücretine zam yaptırdığı öne sürülmüştü. Avşar yazılı açıklamasında “Serenay Sarıkaya’nın aşk tazminatı aldığı yönündeki bilgiler tamamen gerçek dışıdır. Bu süreçte Serenay Sarıkaya ile bütçeye ilişkin herhangi bir görüşme yapılmamıştır” dedi.