Gündem
28 Mayıs 2020 10:09 Son Güncelleme: 28 Mayıs 2020 17:12

Süper Lig’in kaderi bugün belli oluyor

İlk olarak Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında ara verilen Süper Lig'in kaderi bugün belli oluyor. TFF, Süper Lig'in 12 Haziran’da başlatılması ile ilgili kararı kamuoyu ile paylaşacak.

Süper Lig'in 12 Haziran'da yeniden başlatılmasını planlayan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yönetimi, bugün yapacağı son toplantının ardından kesin kararlarını duyuracak.

28 MAYIS İŞARET EDİLMİŞTİ

Liglere verilen ara sonrası 20 Mayıs'ta toplanan TFF ile Kulüpler Birliği Vakfı (KBV), 12 Haziran tarihinde anlaşmış, Başkan Nihat Özdemir, mevcut şartların değişimini göz önünde bulundurarak kesin kararın 28 Mayıs'ta verileceğini duyurmuştu.

KÜME DÜŞME OLACAK

Bugün yapılacak son zirvede alınacak “12 Haziran'da başlıyoruz” kararı kamuoyu ile paylaşılacak. Küme düşme konusu da masaya yatırılacak ve bununla ilgili nihai karar da açıklanacak. ‘Düşme kaldırılsın' önerisi reddedilecek.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “TFF bu süreci yöneten kurumdur. Kararı onlar verecektir. Ne düşünüyorlarsa, ne karar alırlarsa takip edeceğiz” açıklamasıyla gelişmeleri değerlendirdi.