Spor
30 Haz 2022 00:52 Son Güncelleme: 30 Haz 2022 00:54

TFF'den flaş deplasman yasağı kararı!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Süper Lig'deki tribün kısıtlamaları hakkında yeni bir karar aldı. TFF'nin aldığı kararla, Süper Lig'de deplasman seyircisi yasağı kaldırıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 2022-2023 Futbol sezonuyla birlikte Süper Lig’de deplasman seyircisi yasağının kaldırıldığını duyurdu.

TFF'den konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"2022-2023 Futbol Sezonuyla birlikte Süper Lig’de deplasman seyircisi yasağı kaldırılmıştır.

Ayrıca, ev sahibi kulüplerin, misafir takımın yazılı onayı ve İl veya İlçe Spor Güvenlik Kurulu’nun kararı ile, en fazla %10 olan misafir takım seyirci kapasitesi %30’a çıkartılmıştır. Ev sahibi kulüplerin, stadyum oturma kapasitesinin en az %5’i oranında misafir takım seyircileri için yer ayırma zorunluluğu devam edecektir. Buna ilaveten, iki kulübün anlaşması ve İl veya İlçe Spor Güvenlik Kurulları’nın uygun görmesi halinde, misafir takım tribünleri, ev sahibi kulüpler tarafından kullanılabilecektir. Düzenlemenin detayları Süper Lig statüsünde ilan edilecektir."

REZERV LİG KURULDU

TFF,  "2022-2023 Futbol Sezonunda Rezerv Lig’in kurulmasına karar verilmiştir. 19 kulübümüzün katılımı ile, Süper Lig fikstürüne göre ve A Takım maçları ile aynı günde oynanacak şekilde düzenlenecektir. Takımlarda yerli ve yabancı tüm futbolcular oynatılabilecektir." açıklamasını yaptı.